19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bułgaria: kard. Parolin konsekrował katedrę w Sofii

Ocena: 0
704

W niedzielę 20 marca rano sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin konsekrował w Sofii katedrę bizantyńskosłowiańskiego egzarchatu apostolskiego w Bułgarii.

2016-03-20 21:24
kg (KAI/RV) / Sofia, sg

Wybudowano ją wprawdzie już w 1924 r., ale nigdy dotychczas jej nie konsekrowano. W przeszłości w świątyni tej modlili się abp Angelo Roncalli, pierwszy delegat apostolski w Bułgarii i późniejszy papież św. Jan XXIII, oraz św. Jan Paweł II, gdy odwiedził ten kraj w maju 2002.

– Przynoszę wam pozdrowienie Ojca Świętego, który z wielkim zainteresowaniem śledzi życie tej małej, lecz bardzo dynamicznej wspólnoty katolickiej – powiedział w czasie liturgii kard. Parolin, przebywający w Bułgarii z wizytą oficjalną. Miejscowych wiernych zachęcił do pielęgnowania, wraz z prawosławnymi, duchowego dziedzictwa świętych Cyryla i Metodego. Przypomniał o bułgarskich męczennikach z czasów komunizmu oraz o związkach tego kraju z Janem XXIII, który pracował w Bułgarii w latach 1931-34 jako pierwszy delegat apostolski w tym kraju.

W dzisiejszej konsekracji uczestniczył przedstawiciel Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego metropolita zachodnio- i środkowoeuropejski Antoni oraz delegacja władz państwowych z przewodniczącym parlamentu, wiceprezydentem i wicepremierem.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -