10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bractwo św. Józefa

Ocena: 5
170

Oto mężczyźni odpowiadający bardzo odważnie na wewnętrzny głos, który pochodzi od Boga.

fot. Rafał Laszuk

Każe on wytężyć swoje wysiłki ku wewnętrznemu doskonaleniu się. To także dar dla braci idących tą samą drogą do zbawienia. Patrząc dziś na pewne szkodliwe ideologie, można być przerażonym, nie wiedząc, jak sobie z tym poradzić. Człowiek wiary ma na to odpowiedź: wie, że zwycięstwo zawsze jest w Chrystusie – powiedział bp Romuald Kamiński podczas uroczystej Mszy Świętej i zawiązania Bractwa św. Józefa przy parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. Dziewięciu mężczyzn złożyło 23 marca ślubowanie św. Józefowi, podejmując się formacji duchowej na wzór patrona rodzin.

Do zadań bractwa należeć będzie wspieranie rodzin w potrzebie, obrona świętości życia ludzkiego oraz ochrona sakramentu małżeństwa rozumianego jako związek mężczyzny z kobietą. Formacja przeciwstawia się próbom zachwiania tradycyjnego modelu rodziny oraz podkreśla rolę każdego z jej członków. W dowód zawierzenia swych intencji, mężczyźni złożyli podpisy pod aktem ofiarowania się św. Józefowi.

– Cieszymy się, że tych oto dziewięciu mężczyzn, kwiat naszej parafii, włączyło się do Bractwa św. Józefa – powiedział proboszcz ks. Emil Owczarek. Poświęcone szkaplerze na szyje członków bractwa nałożyły ich małżonki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter