11 grudnia
wtorek
Damazego, Waldemara, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Turzyński zaprasza na Jasną Górę

Ocena: 0
803

Do odkrywania tożsamości przed obliczem Matki Bożej zachęca nauczycieli i wychowawców bp Piotr Turzyński, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

2016-06-10 16:16
rm / Radom (KAI), sg

Ogólnopolska pielgrzymka tej grupy zawodowej odbędzie się 2 lipca na Jasnej Górze. Z kolei dzień wcześniej odbędzie się sympozjum dla nauczycieli.

Bp Turzyński przypomniał, że "każdego roku polscy nauczyciele gromadzą się u Matki Bożej, która jest wychowawczynią całego narodu". – To okazja, aby pomyśleć o misji nauczyciela, podziękować za rok szkolny i spojrzeć w przyszłość. Ten rok naznaczony jest miłosierdziem, bowiem trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Chcemy pokazać miłosierdzie w misji nauczyciela i wychowawcy. Ten aspekt wychowania i misji nauczyciela trzeba podjąć. Mam nadzieję, że będzie to owocne spotkanie – powiedział biskup Turzyński, który był gościem Radia Plus Radom.

Dalej mówił, że w procesie wychowawczym bardzo ważne jest, aby uczeń mógł się oprzeć na czymś stałym i niezmiennym. – Trzeba budować autorytet szkoły, nauczycieli i rodziców, aby dać młodemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa. Zapraszam wszystkich. To okazja, by być razem, odkrywać tożsamość przed obliczem Matki Bożej – powiedział bp Turzyński.

W tym roku 79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasnej Górze jest organizowana pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". 1 lipca o godzinie 15.00 rozpocznie się sympozjum dla nauczycieli, natomiast dzień później, 2 lipca odbędzie się pielgrzymka. O 9.30 odbędzie się Różaniec na jasnogórskim szczycie. W programie jest także relacja z sympozjum i list do polskich nauczycieli. O 10.45 zaplanowano wystąpienie ks. Adama Maja – prof. KUL (Miłosierdzie w misji współczesnego nauczyciela) O 11.30 rozpocznie się koncert scholi Chorus Angelorum z Orońska koło Radomia. Godzina 12.00 to Eucharystia pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego z Radomia. O 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich a o 16.00 nabożeństwo rozesłania w kaplica Cudownego Obrazu.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -