4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Tomasik: różaniec to modlitwa dziękczynienia

Ocena: 0
142

Do modlitwy za Polskę zachęca wiernych biskup radomski, Henryk Tomasik. Jednocześnie zaprasza do udziału w nabożeństwach różańcowych. Październik tradycyjnie już jest w Kościele miesiącem modlitwy różańcowej.

fot. Wikipedia, CC BY-SA 3.0


Bp Tomasik zwrócił uwagę, że obecny rok jest szczególnie poświęcony Matce Bożej, która podczas objawień w Fatimie czy Gietrzwałdzie, wzywała do modlitwy różańcowej. – Najważniejsze jest uwielbienie Boga. Taki jest cel modlitwy różańcowej. Na pierwszym miejscu postawiłbym dziękczynienie za wszystkie dary, za obecność Matki Bożej i Boże miłosierdzie – mówił duchowny.

Radomski biskup uważa, że ważna jest modlitwa za cały Kościół, "abyśmy byli wierni Chrystusowi, dobrze odczytywali znaki czasu i wypełniali misję chrześcijanina, aby głosić naukę Chrystusa w świecie". – W tym miesiącu w sposób szczególny pamiętamy także o zadośćuczynieniu za grzechy w świecie, za nasze zaniedbania. Ważną intencją jest modlitwa za naszą ojczyznę, aby było w niej miejsce dla Boga, aby nikt nie walczył z tym co święte, by Polacy odnosili się z szacunkiem do rzeczy świętych – powiedział bp Tomasik.

Duchowny apelował by nie zapominać w modlitwach o naszych rodzinach i o tych, co przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. – Módlmy się za dobrych małżonków. Bardzo proszę o modlitwę w intencji młodzieży, aby wśród tylu propozycji światowych, młodzi dostrzegali sens życia Ewangelią – powiedział.

Przypomnijmy, z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce. Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter