23 czerwca
sobota
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Piotrowski: tylko Miłosierdzie Boże może nas uzdrowić

Ocena: 0
408

– Miłosierdzie Boże – i tylko ono może nas uzdrowić, przemienić w naszych ludzkich niewiernościach, czy grzechach kapłańskiej posługi – mówił dziś bp Jan Piotrowski do kapłanów diecezji kieleckiej, uczestniczących w diecezjalnej pielgrzymce księży do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

20161015 16:04
dziar / Kielce (KAI), sg

Mszę św. w licznej asyście kapłanów koncelebrowali bp Marian Florczyk i bp senior Kazimierz Ryczan.

– Przychodzimy świadomi, że pielgrzymka w świętym Roku Miłosierdzia jest obrazem naszej ludzkiej, życiowej i kapłańskiej drogi – mówił biskup kielecki dodając, że także kapłaństwo "bywa ciemną kurtyną". – Dziś i nigdy na przyszłość nie bójmy się prawdy, ale lękajmy się fałszu, obłudy, niewierności, bo tylko prawda nas wyzwoli, jak pragnął tego Pan Jezus – największy Mistrz i Boski Kapłan – podkreślił bp Piotrowski.

Mówił także o wyjątkowych darach, jakie Bóg ofiaruje wyłącznie kapłanom oraz o potrzebie ich bliskości z Jezusem. – Podczas tej wyjątkowej kapłańskiej pielgrzymki mamy świadomość, że miłosierdzie wszystko buduje i przywraca – podkreślał hierarcha.

Przed Mszą św. kapłani przeszli przez Bramę Miłosierdzia. Uczestniczyli także w adoracji i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchali konferencji.

Ks. dr Paweł Borto mówił o postaci bł. ks. Giuseppe Puglisi – sycylijskiego kapłana walczącego z mafią i uwielbianego przez Sycylijczyków. Ks. Giuseppe "Pino" Puglisi w dniu swych 56. urodzin, 15 września 1993 r. został zabity przez mafię. 14 kwietnia 1998 r. sześć osób zostało uznanych przed sąd za winnych zbrodni zabójstwa i skazanych na karę dożywotniego pozbawienia wolności. W 1999 r. papież Jan Paweł II rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. 25 maja 2013 r. w Palermo ks. Puglisi został beatyfikowany.

Z kolei ks. Franciszek Ślusarczyk – kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach mówił o niewyczerpanych źródłach Bożego Miłosierdzia i wciąż nowych przejawach kultu.

Kieleckie sanktuarium Miłosierdzia Bożego zaprojektował prof. dr arch. Marian Sztafrowski z Politechniki Gdańskiej, a jego żona Krystyna wykonała projekt wystroju wnętrza. Świątynia powstała ze składek parafian.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły