21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Miziński: w imię walki o tolerancję wielu ludzi gotowych jest deprawować dzieci

Ocena: 0
419

W oparciu o współczesne ideologie, w imię tzw. walki o równość, tolerancję i różnorodność, gotowi jesteśmy niszczyć małżeństwo czy deprawować dzieci, pozbawiając je prawa do wychowania zgodnie z wolą rodziców – powiedział w niedzielę sekretarz generalny episkopatu bp Artur Miziński.

fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl

Bp Miziński przewodniczył w niedzielę mszy św. w parafii Świętego Ojca Pio na warszawskim Gocławiu.

W homilii zaznaczył, że współcześnie wielu ludzi myśli, że nie muszą liczyć się z Bożym prawem. "Chcą, jak Bóg, decydować o ludzkim życiu, o kształcie świata, nawet jeśli daleki jest on od natury rzeczy i pozbawiony jakiejkolwiek logiki. W tym nowym świecie nie ma już miejsca dla ochrony ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Nie ma miejsca na postrzeganie człowieka zgodnie z jego naturą i na ochronę jego godności" – ocenił.

Zdaniem hierarchy w tej nowej mentalności "dziecko zostaje wykorzystane przez dorosłych dla zaspokojenia ich haniebnych, zwyrodniałych zachcianek". "W tym nowym świecie, w oparciu o współczesne ideologie, gotowi jesteśmy – w imię tzw. walki o równość, tolerancję, antydyskryminację i różnorodność – niszczyć małżeństwo, będące trwałym związkiem mężczyzny i niewiasty, czy deprawować człowieka już w wieku dziecięcym, pozbawiając go prawa do wychowania zgodnie z wolą rodziców, w oparciu o wyznawane przez nich wartości" – podkreślił.

Bp Miziński zaznaczył, że wszystkie tego rodzaju pomysły, rodzą się w sercu człowieka, które albo jest zdolne wytrwać w pokusie i pozostać wierne Bożemu prawu, albo, ulegając podszeptom szatana, staje się narzędziem w jego ręku. "Stąd też, słuchając dzisiaj tego fragmentu Ewangelii, trzeba nam wchodzić w głąb naszych serc i pytać się, na ile pozostajemy wierni Bożemu prawu? Na ile potrafimy oprzeć się pokusom posiadania, władzy i pychy żywota? Niejednokrotnie trzeba nam będzie się przyznać, że nie daliśmy rady, że ulegliśmy, okazaliśmy się zbyt słabi" – mówił.

W opinii bpa Mizińskiego człowiek upada zawsze wtedy, kiedy uwierzy zbyt mocno w siebie i nie zwraca się do Chrystusa o pomoc. "Ale nie będziemy zbyt słabi, gdy mocą Chrystusa będziemy pokonywać wszelkie podszepty szatana. Do tego jesteśmy wezwani. Dlatego przybliżajmy się z ufnością do Niego. Umacniajmy się Jego słowem, posilajmy się Jego Ciałem w Eucharystii i naśladujmy Go w naszym codziennym życiu. Jeśli tak będziemy postępować, oprzemy się szatańskim pokusom, zachowamy godność dzieci Bożych i obronimy Boży plan, który jest planem naszego zbawienia" – apelował.

W połowie lutego prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał dokument "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+", zwany "deklaracją LGBT". W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -