11 lipca
sobota
Olgi, Kaliny, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Mazur spotkał się z misjonarzami

Ocena: 0
940

Najważniejsza Bramą Miłosierdzia to brama ludzkiego serca. Niech zawsze będzie ono otwarte na drugiego człowieka – zaapelował do przyszłych misjonarz bp Jerzy Mazur.

2015-12-19 12:55
mag / Warszawa (KAI), sg

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji spotkał się z osobami przygotowującymi się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

W homilii bp Mazur nawiązał do Roku Miłosierdzia, nazywając go czasem szczególnej łaski dla Kościoła. – Jest to okazja, aby odkryć obecność Boga i Jego Ojcowska czułą troskę. Jak mówił papież: ”Mamy wzrastać w przekonaniu o Miłosierdziu i przedkładać je nad sąd” – przypomniał. 

Podkreślił, że obliczem miłosierdzia Ojca jest Jezus Chrystus. – Wpatrujmy się zatem w Tego, który narodził się w Betlejem i który oddał za nas swoje życie, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu. – Utkwijmy swój wzrok w Bożym Miłosierdziu, aby się nim zafascynować i stać się skutecznym znakiem działania Boga Ojca. Mamy bowiem pomagać innym przechodzić przez Bramę Bożego Miłosierdzia, szczególnie w sakramencie pojednania – zaznaczył Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji

Zwrócił uwagę, że najważniejsza Brama Miłosierdzia to brama ludzkiego serca. – Zaprośmy zatem Boga do wszystkich zakamarków naszego codziennego życia. Otwórzmy drzwi naszych serc, aby Bóg mógł je w całości wypełnić swoją obecnością, abyśmy nikogo nie wykluczali, by każdy mógł usłyszał od nas słowa nadziei przepełnione miłością i miłosierdziem – zaapelował do misjonarzy bp Mazur.

Zachęcał również, by wsparcie w swojej niełatwej posłudze szukali u Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia. – Prowadź nas do swojego Syna i pomóż prowadzić do Niego innych – modlił się na zakończenie hierarcha. 

Tegoroczny kurs w CFM liczy 29 kandydatów do wyjazdu na misje. W grupie tej jest 15 księży diecezjalnych, 1 zakonnik, 12 sióstr zakonnych i 1 osoba świecka

Przez 9 miesięcy obok zdobywania potrzebnej wiedzy przyszli misjonarze pogłębiają także swoją duchowość.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 lipca

Sobota, XIV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii,
stokroć tyle otrzyma
i życie wieczne odziedziczy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 2,1-9;Ps 34,2-4 i 6. 9 i 12. 14-15;Dz 4,32-35;Mt 19,27-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter