15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Mazur: jako królowie podążamy za gwiazdą

Ocena: 0
1028

W uroczystość Objawienia Pańskiego diecezja ełcka po raz trzeci zorganizowała barwne Orszaki Trzech Króli. Z każdym rokiem przybywa miejscowości, które włączają się do ogólnokrajowego świętowania.

2016-01-06 17:06
mr / Ełk (KAI), sg

Prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską Trzej Królowie prowadzili swój liczny orszak ulicami Giżycka, Gołdapi, Suwałk, Augustowa, Ełku, Mikołajek, Olecka, Pisza, Świętajna, Węgorzewa, Wiżajn, Studzienicznej, Rajgrodu oraz Rucianego-Nidy.

Bp Jerzy Mazur uczestniczył w ełckim Orszaku. Udzielając błogosławieństwa ponad tysięcznemu barwnemu Orszakowi, powiedział: „Tak jak trzej królowie reprezentowali nas w Betlejem, tak my dzisiaj wyruszamy jako królowie za gwiazdą, aby spotkać nowo narodzonego Jezusa. Trzej królowie pokazywali innym Chrystusa, również i my stawajmy się gwiazdą betlejemską, ukazującą drogę do Chrystusa innym”.

Wspominając słowa papieża Franciszka, który mówił: „tam, gdzie rodzi się Bóg, tam rodzi się nadzieja”, bp Mazur życzył diecezjanom nadziei, pokoju w sercu, w rodzinach, w ojczyźnie i pokoju na całym świecie.

– Tam gdzie rodzi się Bóg, tam kwitnie miłosierdzie. W tym roku miłosierdzia otwierajmy się na Boże miłosierdzie, doświadczajmy tego miłosierdzia i też czyńmy Boże miłosierdzie. Pamiętajmy o misjonarzach miłosierdzia, ale również i my stawajmy się misjonarzami miłosierdzia – wyjaśnił bp Mazur.

Jak zauważył bp Mazur, uczestnictwo w przejściu Orszaku Trzech Króli jest wyrażeniem wdzięczność Bogu, że posłał na świat swego Syna, dla naszego zbawienia, aby nas wyzwolić z niewoli grzechu. Hierarcha podkreślił rolę Kościoła, który prowadzi do Betlejem, pomaga człowiekowi szukać prawdy, miłości, nadziei, pokoju. Pomaga spotykać się ze Zbawicielem świata.

W przygotowanych scenkach uczestnicy zobaczyli jak trudna jest droga człowieka, który szuka Jezusa. Ełccy Królowie nie dali się zwieść diabelskim podszeptom i pokusom. Po długiej wędrówce, która rozpoczęli na Placu św. Jana Pawła II udało im się dotrzeć do żłóbka, gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. W parafii św. Jana Apostoła w Ełku na zmarzniętych wędrowców czekała gorąca herbata. Najmłodszych powitał także św. Mikołaj, który obdarował dzieci słodkościami.

Na zakończenie biskup – zwracając się do dzieci – przypomniał, że jest to także Misyjny Dzień Dzieci. Każdego roku dzieci jako Kolędnicy Misyjni idą i głoszą orędzie pokoju, aby zebrane datki przekazać dzieciom z krajów misyjnych. W tym roku są wspierane dzieła misyjne dzieci z Madagaskaru. Bp Mazur zachęcił, by nieść miłosierdzie innym, „świadcząc miłosierdzie wśród tych, których żyjemy, pracujemy i jesteśmy”.

Orszaki Trzech Króli w diecezji ełckiej zorganizowała Akcja Katolicka przy współpracy z samorządami miast, parafiami, szkołami oraz innymi instytucjami.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -