17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Mazur: dziękuję wszystkim za solidarność okazaną misjonarzom

Ocena: 5
362

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia Kościół w Polsce obchodzi tradycyjnie Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to dzień szczególnej pamięci o misjonarkach i misjonarzach – duchownych i świeckich – posługujących na całym świecie, a także o tych, którym misjonarze słowem i swoim życiem głoszą Chrystusa. Z tej okazji bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, wydał komunikat, w którym m.in. dziękuje wiernym w Polsce za duchowe i materialne wsparcie okazywane misjonarzom.

Tegoroczny, już 65. Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom obchodzony jest pod hasłem "Eucharystia objawieniem miłości". Jest to nawiązanie do tematu trwającego, trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce – „Eucharystia daje życie”.

W komunikacie bp Mazur przypomniał, że na przestrzeni wieków ludy i narody nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Ewangelii, dlatego byli też

wielcy Święci, którzy nosili w sercu przeogromną miłość do Jezusa Eucharystycznego. Byli ludźmi głębokiej adoracji. Modlitwy pełnej żaru. Zawstydzają nas swoim pragnieniem całkowitego pogrążenia się w Bogu i zjednoczenia z Chrystusem.

W tym konteście przypomniał m.in. postać Sługi Bożej, dr Wandy Błeńskiej, która swe życie poświęciła leczeniu trędowatych w Ugandzie.

Niech ich przykład zachęci nas do tego, abyśmy rozpalili w sobie cześć dla Jezusa Eucharystycznego i z miłością przeżywali Jego sakramentalną obecność wśród nas

- zachęca przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.

Dziękując kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, osobom konsekrowanym oraz świeckim za ich ofiarną posługę na misjach bp Mazur przypomniał, że 1883 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje obecnie w 99 krajach misyjnych.

Nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym ubóstwem, chorobami, restrykcjami podczas trwającej pandemii i głodem, społecznościom lokalnym niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Udzielają schronienia i wsparcia cierpiącym

- przypomniał dodając, że by mogli oni skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują zaangażowania duchowego i materialnego całego Kościoła, a więc także wiernych świeckich.

Wszyscy pomagajmy misjom, nie tylko dzisiaj, gdy zgodnie z życzeniem Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny

- napisał bp Mazur, który podziekował za wsparcie, szczególnie przez polskie rodziny, dzieł misyjnych.

Dzięki Waszej ofiarności utworzyliśmy Fundusz pomocy dla poszkodowanych w dobie koronawirusa. Misjonarzom i misjonarkom trwającym na placówkach misyjnych przekazaliśmy ponad 2,6 mln złotych na pomoc żywnościową, lekarstwa i zakup środków czystości i maseczek dla najuboższej ludności.

TEKST KOMUNIKATU

STATYSTYKI MISYJNE

MATERIAŁY LITURGICZNE na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom - 6 stycznia 2021 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter