29 maja
piątek
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kräutler: Papież utworzył "point of no return"

Ocena: 0
873

Papież Franciszek rozpoczął zmianę, od której nie ma odwrotu – Kościół znalazł się w "point of no return". Podkreślił to pochodzący z Austrii biskup brazylijskiej Amazonii, Erwin Kräutler.

2015-12-23 11:06
ts (KAI) / Wiedeń, mz

– Trudno mi uwierzyć, aby następny, czy jeż jeszcze następny papież był w stanie odwrócić to, co dziś symbolizuje Franciszek – powiedział biskup diecezji Altamira-Xingu w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Nawiązując do prywatnej audiencji biskupów Amazonii u papieża, bp Kräutler powiedział, że Franciszek poprosił ich o „nawet najbardziej odważne propozycje” dotyczące bolesnych problemów wspólnot niemających możliwości uczestniczenia w Eucharystii.

Zwrócił uwagę, że w tej kwestii papież nie chciał oprzeć się na własnej inicjatywie, lecz „zastanowić się wspólnie nad znalezieniem najlepszego rozwiązania w regionie tak, aby ludzie rzeczywiście mogli uczestniczyć w Eucharystii”. – Skoro także Jan Paweł II w encyklice "Dies domini" jako warunek wstępny wspólnoty chrześcijańskiej wymienia zgromadzenie wokół ołtarza, to musimy znaleźć takie drogi, żeby to miało miejsce – stwierdził bp Kräutler.

Według informacji biskupa, obecnie 90 proc. wspólnot katolickich w regionie Amazonii nie ma możliwości regularnego uczestniczenia w Eucharystii. Dla poszukiwania dróg rozwiązania tego problemu została powołana w Kościele lokalnym Brazylii specjalna komisja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny
+ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 25,13-21;Ps 103,1b-2.11-12.19-20b;J 21,15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter