10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kawa: Europa potrzebuje pomocy duchowej

Ocena: 0
789

Goszczący w Polsce bp Edward Kawa, biskup pomocniczy w Lwowie, podzielił się w homilii podczas Mszy św. w parafii Sokołowo Włościańskie koło Pułtuska (diecezja płocka) swoimi refleksjami nad duchową kondycją Kościoła w Europie. Za papieżem Benedyktem XVI powtórzył, że „Kościół przetrwa w małych wspólnotach”.

Fot. pixabay.com/CCO

Zdaniem bp. Edwarda Kawy Polska nadal jest krajem, który może zaoferować Europie swoje bogactwo duchowe choćby przez swoją, mającą wielowiekową tradycję maryjność.

Bóg przez Maryję „chce odkryć prawdę, co tak naprawdę nas czeka, jaka jest nasza przyszłość”.

Maryja przychodzi do naszych rodzin i naszych serc. Jej obecność zachęca nas do tego, byśmy byli sobą, krzewili kulturę, przekazywali wiarę, żyli żywą wiarą w łasce uświęcającej. To jest największy skarb, który możemy rozwijać i którym możemy się dzielić

– głosił kaznodzieja dzieląc się przekonaniem, że:

Polska jest jedynym krajem, który może uratować Unię Europejską, aby nie umarła duchowo. To wielkie zadanie dla Polaków, trzeba mieć jego świadomość i czuć odpowiedzialność. Przez swoją wiarę, swoje bogactwo duchowe, możecie nadać Europie nowy sens.

Biskup Kawa zachęcił też do odwagi, aby bronić rodziny i innych wartości, odważnie stawać naprzeciw tych, którzy lekceważą i walczą z wartościami chrześcijańskimi. Gdy zaś przychodzi zniechęcenie, trzeba prosić o wstawiennictwo Maryję.

Twoje życie nie jest przypadkowe. To Bóg sprawił że masz taką, a nie inną historię, taką rodzinę. Bóg chce przez ciebie i w tobie działać; chce, abyś stał się jego narzędziem. Trzeba przyjąć dobą nowinę Maryi – żyć nadzieją na niebo. Niech ono będzie obecne w naszych sercach. Spełniajmy w naszym życiu wolę Boga. Pamiętajmy, że celem życia jest królestwo Boże

– podkreślił bp Kawa.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi w Sokołowie Włościańskim koło Pułtuska (diecezja płocka) staraniem administratora ks. Roberta Mazurowskiego przekazała w czasie pandemii trzem parafiom na Ukrainie (w archidiecezji lwowskiej i diecezji kijowsko-żytomierskiej) pomoc finansową i rzeczową. Jej całkowita wartość wyniosła około 70 tysięcy zł. Jak mówi duszpasterz, pomoc ta miała różnych charakter. Oprócz pieniędzy były to na przykład lekarstwa, żywność, obuwie czy ubrania. Część rzeczy pochodziła od darczyńców z USA.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter