26 września
sobota
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński na Wigilii u św. Brata Alberta

Ocena: 0
924

Bóg nie uzależnia swojej miłości od tego, kim jesteśmy i co osiągnęliśmy. Dla Niego każdy jest cenny – podkreślił bp Romuald Kamiński. Zgodnie z tradycją, w Wigilię biskup warszawsko-praski w jadłodajni św. Brata Alberta zjadł świąteczny posiłek z samotnymi, ubogimi i bezdomnymi.

fot. Magdalena Gronek

Tym razem spotkanie odbyła się już w nowej siedzibie przy ul. Grochowskiej. Wzięło w nim udział ponad 150 osób, czyli cztery razy więcej, niż w latach ubiegłych.

- Mamy dziś okazję ofiarować odrobinę dobra tym, którzy nic nie mają. Wielu z nich z różnych powodów nie ma bliskich, brakuje im środków na utrzymanie, nie mówiąc już o świątecznym posiłku. Poświęcając im swój czas i serce, możemy ofiarować im odrobinę szczęścia. W ten sposób zmieniamy także nasze życie, bowiem stajemy się wówczas świadkami dobra i tymi, którzy je pomnażają – powiedział dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, ks. Kamil Chojnacki.

Składając wszystkim świąteczne życzenia, bp Kamiński podkreślił, że Bóg w sposób szczególny pochyla się nad każdym, kto jest słaby, grzeszny, kto czuje się niepotrzebny. – On nie ocenia nas według kryteriów które dyktuje świat, ale ma upodobanie w każdym człowieku. Niezalanie jacy jesteśmy pragnie nas kochać do końca – przekonywał biskup warszawsko-praski. Zachęcał również do zwierzenia siebie Bogu i w Nim pokładania całej nadziei. – Nie załamujmy się rzeczywistością, czy tym co przeżywamy. Pan pozwoli nam przejść przez to życie bezpiecznie i dojść do nieba – powiedział bp Kamiński.

W tym roku w Wigilii wzięło udział wielu młodych wolontariuszy, którzy postanowili podzielić swoim czasem i życzliwością z innymi. – Mamy sporo energii, pomysłów i czasu, który postawiliśmy dobrze wykorzystać. To jest nasze pierwsze tego rodzaju wyjście publiczne do ludzi, ale jako małżeństwo pragniemy włączyć się w pomoc długofalową jako wolontariusze w ramach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej – mówili Olga i Grzegorz Pluta.

Jadłodajnię św. Barta Alberta prowadzi Caritas Diecezji Warszawsko -Praskiej. Codziennie korzysta z niej ok. 900 potrzebujących. Najwięcej przychodzi zimą – powiedział kierownik placówki Agnieszka Choma. Z okazji świąt Bożego Narodzenia diecezjalna Caritaswydała w jadłodajni ponad 1500 paczek z podstawowymi produktami spożywczymi oraz środkami higieny osobistej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Sobota, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Usuń przygnębienie ze swego serca i oddal ból od twego ciała
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 11, 9 – 12, 8; Ps 90, 3-6. 12-14 i 17; Łk 9, 43b-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter