19 lutego
środa
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński na Wigilii u św. Brata Alberta

Ocena: 0
690

Bóg nie uzależnia swojej miłości od tego, kim jesteśmy i co osiągnęliśmy. Dla Niego każdy jest cenny – podkreślił bp Romuald Kamiński. Zgodnie z tradycją, w Wigilię biskup warszawsko-praski w jadłodajni św. Brata Alberta zjadł świąteczny posiłek z samotnymi, ubogimi i bezdomnymi.

fot. Magdalena Gronek

Tym razem spotkanie odbyła się już w nowej siedzibie przy ul. Grochowskiej. Wzięło w nim udział ponad 150 osób, czyli cztery razy więcej, niż w latach ubiegłych.

- Mamy dziś okazję ofiarować odrobinę dobra tym, którzy nic nie mają. Wielu z nich z różnych powodów nie ma bliskich, brakuje im środków na utrzymanie, nie mówiąc już o świątecznym posiłku. Poświęcając im swój czas i serce, możemy ofiarować im odrobinę szczęścia. W ten sposób zmieniamy także nasze życie, bowiem stajemy się wówczas świadkami dobra i tymi, którzy je pomnażają – powiedział dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, ks. Kamil Chojnacki.

Składając wszystkim świąteczne życzenia, bp Kamiński podkreślił, że Bóg w sposób szczególny pochyla się nad każdym, kto jest słaby, grzeszny, kto czuje się niepotrzebny. – On nie ocenia nas według kryteriów które dyktuje świat, ale ma upodobanie w każdym człowieku. Niezalanie jacy jesteśmy pragnie nas kochać do końca – przekonywał biskup warszawsko-praski. Zachęcał również do zwierzenia siebie Bogu i w Nim pokładania całej nadziei. – Nie załamujmy się rzeczywistością, czy tym co przeżywamy. Pan pozwoli nam przejść przez to życie bezpiecznie i dojść do nieba – powiedział bp Kamiński.

W tym roku w Wigilii wzięło udział wielu młodych wolontariuszy, którzy postanowili podzielić swoim czasem i życzliwością z innymi. – Mamy sporo energii, pomysłów i czasu, który postawiliśmy dobrze wykorzystać. To jest nasze pierwsze tego rodzaju wyjście publiczne do ludzi, ale jako małżeństwo pragniemy włączyć się w pomoc długofalową jako wolontariusze w ramach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej – mówili Olga i Grzegorz Pluta.

Jadłodajnię św. Barta Alberta prowadzi Caritas Diecezji Warszawsko -Praskiej. Codziennie korzysta z niej ok. 900 potrzebujących. Najwięcej przychodzi zimą – powiedział kierownik placówki Agnieszka Choma. Z okazji świąt Bożego Narodzenia diecezjalna Caritaswydała w jadłodajni ponad 1500 paczek z podstawowymi produktami spożywczymi oraz środkami higieny osobistej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lutego

Każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia.
Dziś w Kościele: środa, VI tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Konrada z Piacenzy, pustelnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 19-27; Ps 15, 1b-3 i 4b-5; Mk 8, 22-26
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -