28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: kard. Wyszyński był "murem fortecznym"

Ocena: 0
436

O Prymasie Tysiąclecia, poświęceniu kościoła w Loretto oraz pielgrzymce do Ostrówka mówił na antenie Radia Warszawa ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Przez cały okres formacji do kapłaństwa ks. Kamińskiego kard. Stefan Wyszyński pasterzował Polsce. Duchowny spotkał kardynała po wstąpieniu do seminarium we wrześniu 1975 r. 6 lat później uczestniczył w jego pogrzebie.

Mężczyzna słusznego wzrostu, prosty i taki książę, monarcha. Po twarzy było widać, że jest pewny swego. To nie była jakaś buńczuczność ani pycha. Są takie oblicza, które znamionują: „Ten człowiek wie, kim jest, po co żyje, co ma robić”. Ten majestat trochę nas onieśmielał, blokował

– wspominał Prymasa Tysiąclecia bp Kamiński.

Jak powiedział, kard. Wyszyński był osobą, wokół której gromadziły się sprawy i ludzie.

Był takim „murem fortecznym”. Poszczególni ludzie mogli tak powiedzieć: „Nie martwy się. Jest Matka Boża, jest kardynał Wyszyński. Poradzimy sobie”. Dawał poczucie wewnętrznego pokoju, bezpieczeństwa, a potem umiał doskonale trafić w interes narodu, czyli co na dzisiaj jest ważne

– mówił hierarcha.

Biskup warszawsko-praski zaprosił też na poświęcenie kościoła ku czci Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę o 10:00.

Tam codziennie przybywają pielgrzymi. Powiedziałbym, że na Mazowszu wyrasta pretendujące do pierwszego miejsce ku czci Matki Bożej. Właśnie tam, w Loretto nad Liwcem, nad Bugiem. W sobotę zapraszam, kto tylko będzie mógł, żeby udać się na tę modlitwę, ale także na duchowy odpoczynek

– dodał duchowny.

Natomiast w niedzielę (1 sierpnia) bp Romuald Kamiński będzie przewodniczył Mszy św. w Domu Św. Faustyny w Ostrówku. Eucharystia o godz. 15:00 zakończy XIII Pieszą Pielgrzymkę z Warszawy do Ostrówka.

Biskup podkreślił, że wśród pątników widać ogromną tęsknotę za normalnością życia. Ludzie cenią sobie to spotkanie na modlitwie, bycie ze sobą, oddalenie się od napięcia codziennego dnia.

Wystarczy kilka minut popatrzeć na te szczęśliwe oblicza, kiedy są w przyjaznej relacji z drugim człowiekiem, na modlitwie, na agapie. Wracają przemienieni, mają siły, żeby prowadzić inne życie i podbudowywać innych

– powiedział ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Piesza pielgrzymka do Ostrówka wyruszy w sobotę (31 lipca) po Mszy św. o godz. 21:00 w Sanktuarium Św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie. Zapisy i dodatkowe informacje o wydarzeniu u p. Jadwigi Malanowskiej pod nr tel. 509 159 436 lub na adres: s.faustyna.ostrowek@gmial.com.

Cała rozmowa - link.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter