29 marca
środa
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: kapłan powinien trwać na modlitwie

Ocena: 0
530

W Wielki Czwartek o godz. 10:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej sprawowana była Msza Krzyżma. Ze względu na sytuację epidemiczną koncelebrowali ją w świątyni bp Romuald Kamiński, bp Jacek Grzybowski oraz zaproszeni przedstawiciele prezbiteratu warszawsko-praskiego. Pozostali kapłani zaproszeni byli do modlitewnej łączności za pośrednictwem diecezjalnych mediów.

fot. Karolina Błażejczyk Msza Krzyżma w Katedrze Warszawsko-Praskiej

Na początku Mszy Świętej Bp Romuald Kamiński przypomniał o duchowej łączności zgromadzonych w Katedrze kapłanów ze wszystkimi księżmi z diecezji warszawsko-praskiej – posługującymi na misjach w odległych krajach, przebywającymi w domach księży emerytów, posługującymi w parafiach naszej diecezji, a szczególnie z przechodzącymi przez trudny czas choroby – przebywającymi w izolacji oraz szpitalach.

W homilii ordynariusz warszawsko-praski zwrócił uwagę na rolę modlitwy w życiu kapłana. To ona daje siłę do realizowania powołania:

Jest rzeczą oczywistą, że kapłan powinien trwać na modlitwie, aby mógł cieszyć się kapłaństwem i mieć siłę kochać ludzi, mimo że nie ma czasem odwzajemnienia

Duchowny przywołał również słowa św. Jana Pawła II:

Modlitwa wyznacza istotny styl życia kapłańskiego. Modlitwa pozwala nam stale się nawracać, trwać w stanie nieustannego dążenia do Boga, które jest nieodzowne, jeśli mamy innych do Niego prowadzić.

Bardzo ważne we wspólnocie kapłańskiej jest wzajemne wspieranie się – w  wymiarze modlitwy, ale i ludzkiego zainteresowania drugim człowiekiem.

Zadbajmy o to, aby było więcej modlitwy jeden za drugiego, prawdziwie braterskiego zainteresowania konfratrem, spotkań modlitewnych – w gronie kapłańskim i z biskupem. W parafiach gdzie pracuje kilku kapłanów stwórzmy warunki na wzór rodzinny z uwzględnieniem ważnej roli posiłku przy wspólnym stole. Kapłan o mocnej wierze i pokoju serca, łagodnym obliczu i wyrozumiały, gotowy towarzyszyć ludziom w ich drodze do nieba i stale dostępny, wspomagający i dający innym sposobność do służby w Kościele jest dzisiaj najbardziej potrzebny.

Podczas Eucharystii zostało konsekrowane krzyżmo oraz pobłogosławione oleje katechumenów oraz chorych, a kapłani odnowili swoje przyrzeczenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Środa, V tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym
zatrzymują słowo Boże.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter