27 maja
piątek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: dziękujmy Bogu za zaproszenie nas do Kościoła triumfującego (zdjęcia, video)

Ocena: 5
479

To czas odkrywania ludzkiej godności i najgłębszego powołania. W Uroczystość Wszystkich Świętych ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński przewodniczył Mszy św. na terenie Cmentarza Bródnowskiego w Warszawie.

Fot. Biuro prasowe DW-P

Eucharystia była celebrowana w drewnianym kościele św. Wincentego a Paolo o godzinie 12.00. W homilii bp Romuald Kamiński podkreślił, że cała Liturgia Słowa 1 listopada mówi nam o drodze do świętości. Tego dnia wspominamy wszystkich zbawionych, którzy już osiągnęli wieczną radość. Hierarcha przypomniał, że w gronie świętych jest wiele osób nieznanych, także naszych bliskich, którzy celująco zdali egzamin z życia.

Tam będą i nasi zmarli rodzice i rodzeństwo, nauczyciele i duszpasterze, sąsiedzi i bliscy z pracy. To nie jest druga czy trzecia kategoria. To są także ludzie wybrani przez Pana Boga, bo swoim życiem – nieraz bardzo cichym – świadczyli, że przejęli się wezwaniem Boga.

– mówił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

„Największym pragnieniem Boga jest to, abyśmy upodobnili się do Niego w Miłości" – dodał duchowny.

Każda chwila czasu jaka jest nam darowana w życiu powinna być wypełniona właśnie tym ogromnym pragnieniem, aby wypełnić szczególne pragnienie Pana Boga: „świętymi bądźcie, bo Ja Jestem święty”.

– podkreślił hierarcha.

By kochać drugiego człowieka i być świadkiem trzeba najpierw pokochać samego siebie i odkryć swoje powołanie do świętości:

Czy my umiemy uszanować samego siebie ze względu na to, kim jesteśmy wobec Boga? To ma swoje konsekwencje. Człowiek, który umie o siebie zadbać duchowo, będzie we wspólnocie kimś wyjątkowym i nie należy tego utożsamiać z pysznieniem się. To jest przyjęcie prawdy o sobie samym i to pomaga nam właściwie siebie kształtować i zrozumieć swoją wartość. Bo jak człowiek zna swoją wartość, ale w pokorze, to to będzie się przekładać każdego dnia w relacjach do drugiego człowieka.

Dziękujmy Bogu za zaproszenie nas wszystkich do Kościoła triumfującego" – powiedział na zakończenie bp Romuald Kamiński.

Po Eucharystii przez Cmentarz Bródnowski przeszła procesja. Duchowni i zgromadzeni wierni modlili się w intencji osób zmarłych, spoczywających na tym cmentarzu.

Galeria zdjęć - link (fot. Biuro prasowe DW-P).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16, 20-23a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter