20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński dziękuje za 27 lat istnienia diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
202

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego bp Romuald Kamiński przewodniczył Mszy Świętek w katedrze św. Floriana. W czasie liturgii dziękowano Bogu za 27 lat istnienia diecezji warszawsko-praskiej.

Fot. Michał Pietruszka / Idziemy

25 marca 1992 na mocy bulli „Totus Tuus Poloniae Populus” wprowadzającej w Polsce nowy podział administracyjny Kościoła powstała diecezja warszawsko-praska. – Było to wyjście naprzeciw pojawiającym się potrzebom duszpasterskim, tak by łatwiej móc dotrzeć z przesłaniem Ewangelii do ludzi – powiedział w homilii bp Kamiński.

Biskup podkreślił, że jednym z największych i najpilniejszych wyzwań, które stają dziś nie tylko przed Kościołem, ale i całym społeczeństwem, jest troska o małżeństwa i rodziny. – One kształtują naszą cywilizację, ponieważ w nich przychodzi na świat człowiek i w nich kształtuje się jego osobowość fizyczna, psychiczna i duchowa.

Przestrzegł przed uleganiem współczesnym filozofiom które negującym naturę ludzkiego życia i jego piękno. – Dziś, kiedy z przerażeniem obserwujemy pomysły związane z deklaracją LGBT+ czy innymi tego rodzaju dokumentami, trzeba nam spojrzeć na przychodzące na świata Jezusa Chrystusa – zaapelował biskup warszawsko-praski.

Nawiązał również do obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, zachęcając do szukania wyjścia z konfliktu poprzez słuchaniu Boże Słowa. – Trzeba nam wejść w głębię Słowa Pana, a odpowiedź przyjdzie sama – stwierdził bp Kamiński.

W czasie liturgii odbyło się również uroczyste podjęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -