20 stycznia
niedziela
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: Boże prawo jest słowami mądrości

Ocena: 0
982

Bez wierności Ewangelii nie ostoi się nasze życie osobiste i społeczne – ostrzegł bp Romuald Kamiński. W wigilię czwartej niedzieli Wielkiego Postu zwanej „niedzielą laetare” bp warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. w świątyni pw. Chrystusa Króla, która była kolejnym kościołem stacyjnym w stolicy.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

W homilii bp Kamiński podkreślił, że Boże Słowo jest jedynym trwałym fundamentem, na którym można budować swoją pomyślność. – Boże Prawo nie jest jakimś sztucznym nakazem, czy przymusem, ale słowami mądrości, dzięki którym ludzkie życie staje się harmonijne i owocne – przekonywał duchowny. Jako ostrzeżenie przed zgubnymi skutkami lekceważenia Stwórcy przywołał historię Izraela, który w wyniku odejścia od Bożego Prawa popadł w niewolę babilońską. – Zarówno ich gospodarka, jak i niezależność polityczna - rozsypały się. Większość narodu została deportowana, a kraj leżał odłogiem – przypomniał kaznodzieja.

Pokreślił, że jedynym lekarstwem na ludzkie klęski jest głębokie nawrócenie. – Dopóki nie wrócimy do Ewangelii i nie będziemy przestrzegać Bożych przykazań, dopóty nasze życie będzie leżało w ruinie, podobnie jak odłogiem leżała ziemia narodu wybranego – ostrzegł bp warszawsko-praski.

Przypomniał, że chrześcijanin jest odpowiedzialny nie tylko za swoje życie wiary, ale również za zbawienie innych. – Kiedy skończy się nasza doczesna wędrówka Bóg zapyta nas podobnie, jak zapytał Kaina: Gdzie jest twój brat Abel? Jezus zapyta nas: Gdzie jest twój kolega ze szkoły? Gdzie jest twoja bratowa, sąsiad, czy koleżanka z pracy? Co wówczas Mu odpowiemy? – pytał duchowny.

Przyznał, że nie każdy jest wezwany by głosić publicznie Słowo Boże, ale każdy ma obowiązek modlić się za innych. – To jest klucz do serca drugiego człowieka – podkreślił bp Kamiński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -