28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Jacek Grzybowski: obudź się, powstań z martwych!

Ocena: 5
489

W Uroczystość Objawienia Pańskiego odprawiono Mszę Świętą w katedrze warszawsko-praskiej. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Grzybowski.

fot. arch.www.idziemy.pl

Podczas homilii biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej podkreślił, że objawienie się Jezusa jako prawdziwego Boga i człowieka ma na nas ogromny wpływ. – To wydarzenie zbawcze czyni z nas współdziedziców, współczłonków i współuczestników obietnicy w Jezusie Chrystusie przez Ewangelię. Dzisiejsze Słowo Boże pokazuje nam, że człowiek przez swoje decyzje, wybory, postawy życiowe, przez to kogo słucha, z kim trzyma, czym się karmi, może stać się współuczestnikiem, współczłonkiem, współdziedzicem zbrodni nieprawości, kłamstwa, zła. Jednak istnieje także druga możliwość. – Albo, jak uczy nas tego Słowo Boże, przez prawość serca, rozeznanie tego, co mówi sumienie współdziedzicem, współuczestnikiem, współczłonkiem Objawienia w Jezusie Chrystusie. Sądzę zatem, że tak trzeba rozpoznawać naszą obecność w Kościele. Przychodzimy Tam i jesteśmy świadomymi członkami tej wspólnoty – zaznaczył bp Jacek Grzybowski.

Uroczystość Objawienia Pańskiego powinna być wezwaniem do aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnoty Kościoła. – Jest to bardzo wielkie i trudne wyzwanie. Oznacza bowiem pracę – nie lenistwo, gorliwość – nie apatię, miłość – nie letniość. Ale nie ma innej drogi Kościoła. Kiedy czytamy Słowo Boże, to Ono zawsze mówi – Obudź się! Powstań z martwych! Zajaśnieje ci Chrystus! – podsumował biskup. W trakcie Mszy Świętej, po Ewangelii, została ogłoszona w sposób uroczysty data świąt wielkanocnych oraz innych świąt ruchomych w 2022 r. Nawiązano w ten sposób do tradycji Kościoła rzymskiego z IV w.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter