20 listopada
wtorek
Anatola, Sedzimira, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Dec: ratunkiem dla świata jest powrót do Chrystusa

Ocena: 0
1317

Otwórzmy się na dar prawdy, miłości i pokoju, które płyną z nocy betlejemskiej. Świat bez prawdy, miłości i pokoju jest okropny. Ratunkiem dla świata, Europy i naszej Ojczyzny jest powrót do Chrystusa i Jego wartości – podkreślał biskup świdnicki Ignacy Dec.

2015-12-25 18:36
xdm / Świdnica (KAI), sg

Hierarcha wygłosił homilię podczas Pasterki w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

W homilii bp. Dec zauważył, że na miejsce swych narodzin Jezus nie wybrał wielkiego miasta w ogromnym imperium. – Nie wybrał ani Rzymu – stolicy cesarstwa, ani Aleksandrii, ani nawet Jerozolimy, ale Betlejem – którego nazwa oznacza „Dom Chleba”. Także na matkę nie wybrał sobie ani księżnej, ani hrabiny, ani królowej, ale pokorną służebnicę Pańską – Maryję – mówił kaznodzieja.

Biskup świdnicki przywołując scenę poszukiwania przez Józefa i Maryję miejsca do narodzin Syna Bożego, tłumaczył, co może się stać, kiedy człowiek, będzie nieczuły wobec innych napotkanych na drodze ludzi. – Maryja zmuszona była pójść do stajni dla zwierząt i tam urodzić Jezusa. Trzeba zauważyć, że aż tak nieludzki staje się nasz świat, kiedy ludzie zapominają o Bogu. Aż tak mogą stwardnieć nasze serca, kiedy mało obchodzi nas to, że jesteśmy stworzeni na obraz Boga, który jest miłością. Bóg z miłości do nas stał się człowiekiem, ‘przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli’. (J 1,11) – podkreślał bp Dec.

Na zakończenie celebrans zachęcił wszystkich do wspólnej modlitwy, aby ludzkość na nowo pokochała Jezusa Chrystusa, który widzi i przenika serca i umysły, który zna dogłębnie wszystkie zakamarki i intencje ludzkich działań. – Prośmy o miłosierdzie dla każdego. Niech świat idzie za Synem Bożym, aby obdarzył go pokojem, umacniając w jedności, prawdzie i miłości – zakończył biskup świdnicki.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -