21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Balcerek spotkal się z dziennikarzami

Ocena: 0
541

− Jako dziennikarze na co dzień jesteście zwiastunami nowin, których łaknie współczesny świat − mówił do twórców środków społecznego przekazu bp Grzegorz Balcerek podczas spotkania świątecznego, 13 stycznia wieczorem, w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

2016-01-14 09:52
msz / Poznań (KAI), sg

− Nie zawsze są one dobre, ale zawsze powinny być prawdziwe. Tylko prawda w relacjach dziennikarskich budzi szacunek − podkreślił.

Rzecznicy prasowi, twórcy środków społecznego przekazu, fotoreporterzy oraz przedstawiciele agencji prasowych, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Telewizji Polskiej, dziennikarze mediów świeckich i katolickich oraz Katolickiego Radia Emaus spotkali się na wspólnym kolędowaniu i dzieleniu opłatkiem.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zaznaczył, że Bóg zesłał na świat swojego Syna, a w ludzkie serca wprowadził nadzieję, która przezwycięża wszystkie przeszkody. − We wszystkich trudnych i dramatycznych sytuacjach zawsze jesteśmy w ręku Boga − powiedział bp Balcerek.

Zwrócił uwagę, że niebawem będziemy obchodzić 1050. rocznicę chrztu Polski. − Poprzez akt chrztu książę Mieszko I oprał przyszłość swojego ludu na fundamencie Ewangelii. Fakt ten dał naszym ojcom moc, aby stali się dziećmi Bożymi i w oparciu o wartości ewangeliczne budowali siłę narodu − zaznaczył ks. biskup.

Podkreślił, że bez wartości zawartych Ewangelii nie da się budować prawdziwego życia osobistego i społecznego.

− Życzę wam Bożego błogosławieństwa w waszej trudnej dziennikarskiej służbie. Życzę, by każdy z Państwa jeszcze bardziej zbliżył się do Chrystusa i byście osobiście przeżyli prawdę, że jesteście umiłowanymi dziećmi Bożymi − powiedział do dziennikarzy bp Balcerek.

W czasie spotkania kolędy śpiewał Tomasz Łozowicki, któremu akompaniował Łukasz Magdziak.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -