3 czerwca
sobota
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Ciało w Gliniance

Ocena: 0
823

W uroczystość Bożego Ciała parafia św. Wawrzyńca w podwarszawskiej Gliniance gościła abp. Jana Pawłowskiego, pełniącego służbę dyplomatyczną w Stolicy Apostolskiej.

fot. Rafał Laszuk

On też przewodniczył Mszy świętej polowej, w trakcie której asystował mu ks. dr Daniel Tumiel – profesor na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Za oprawę muzyczną liturgii odpowiadał zespół „Wawrzynioki”, należący do lokalnego stowarzyszenia miłośników tradycji i kultury ludowej w Gliniance.

– Dzisiaj pragniemy uwielbić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ten dzień i święto należy do Niego – zaznaczył abp Pawłowski w homilii. Zachęcał do rozpoczęcia długiego weekendu od procesji Bożego Ciała, której istotą jest postać Jezusa Chrystusa. – Pan Jezus, który karmi nas swoim Ciałem i Krwią w Najświętszym Sakramencie, chce nas wprowadzić do domu Boga Ojca, gdzie czeka nas uczta, o której sam mówił – mówił arcybiskup, poddając krytyce nienawiść szerzącą się w rodzinie, życiu społecznym i polityce. Nawoływał do jedności, która jest źródłem zdrowego funkcjonowania wspólnoty.

Po Mszy wierni udali się w procesji do czterech ołtarzy, przy których odczytano fragmenty Ewangelii. "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Skoro jest Chlebem, i my bądźmy Chlebem" – głosił cytat św. Brata Alberta, zamieszczony przy jednym z ołtarzy.

W programie tegorocznego święta znalazł się także Wieczór Uwielbienia. Na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu wierni z wsi nad Świdrem zgromadzili się po raz czwarty. Wydarzeniu błogosławił bp Marek Solarczyk. Zagrał też chrześcijański zespół La Pallotina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 4 czerwca

Niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 3, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Wzmacnianie relacji

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter