30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Ciało na Kamionku + fotorelacja

Ocena: 4.83333
672

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przypadła ona na 16 czerwca.  W diecezji warszawsko-praskiej jej centralne obchody miały miejsce w parafii Konkatedralnej Bożego Ciała na Kamionku.

fot. Aleksandra Plichta

Liturgii przewodniczył biskup ordynariusz Romuald Kamiński. Po Mszy Świętej wyruszyła procesja eucharystyczna, która przeszła ulicami: Grochowską, Gocławską, Mińską i ponownie Grochowską. Pierwszy ołtarz przygotowali strażacy, drugi harcerze z 22 Szczepu „Watra”, trzeci Papieska Służba Porządkowa Totus Tuus, a czwarty Siostry Szarytki.
W homilii bp nawiązywał do wielkiej Tajemnicy, jaką jest Ciało i Krew Chrystusa.

Póki jesteśmy w drodze, nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, co to znaczy, że Bóg jest pośród nas. Dziś wszyscy stanowiliśmy wspólnotę, która chciała podziękować za tę Jego obecność. Bo On jest obecny autentycznie pod postaciami chleba i wina. W codzienności karmimy się pokarmem doczesnym i to jest potrzebne, ale kiedy posilamy się Ciałem i Krwią Pańską, to wprowadzamy w siebie Chrystusa. Jeśli autentycznie to robimy, to w miejsce tego, co w nas jest słabe przybywa to, co boże. Przemieniamy się wtedy na podobieństwo Chrystusa. Takie jest Jego pragnienie i do tego jesteśmy przez Boga powołani

– mówił pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Uroczystości towarzyszył śpiew Konkatedralnego Chóru Kamionek pod dyrygenturą Jolanty Janczuk –Tyszkiewicz. Biskup pomocniczy DW-P Jacek Grzybowski przewodniczył Mszy Świętej z procesją Eucharystyczną o godz. 11.00 w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter