6 sierpnia
czwartek
Slawy, Jakuba, Oktawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boskie wakacje

Ocena: 5
2542

Przystanek Jezus od lat towarzyszy Przystankowi Woodstock – obecnie Pol’and’Rock Festiwal. Jest jedną z najbardziej znanych wakacyjnych akcji ewangelizacyjnych w kraju, ale nie jedyną.

for. arch. ewangelizatorów

Inicjatyw nie brakuje: Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie Młodych w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina, Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczad, Lato z Chrystusem na Mazurach czy Ewangelizacja Nadmorska to pomysły na lato wspólnot, stowarzyszeń i ruchów katolickich.

 

Z Chrystusem na Mazurach

Doroczna impreza Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach odbyła się w Giżycku w weekend 7 i 8 lipca. Na Wzgórzu św. Brunona na początek odbyło się nabożeństwo pierwszosobotnie, następnie został wystawiony wielki plenerowy spektakl „Królowa Korony Polskiej”, przygotowany przez ponad stuosobową grupę ewangelizacyjno-teatralną, w reżyserii i według scenariusza ks. Mariusza Pawliny, wikariusza parafii św. Maksymiliana Kolbego. Na zakończenie dnia Mszę Święta dla wodniaków, cumujących na łodziach na jeziorze Niegocin, odprawił biskup ełcki Jerzy Mazur SVD. Centralnym punktem wydarzenia była Msza Święta w niedzielę, w Sanktuarium św. Brunona. We Mszy udział wzięła delegacja z niemieckiego Kwerfuru, rodzinnego miasta św. Brunona, patrona Giżycka. W procesji ewangelizacyjnej na Wzgórze św. Brunona udział wzięli, już tradycyjnie, wykonawcy spektaklu z poprzedniego dnia w kostiumach teatralnych.

Lato z Chrystusem na Mazurach w tym roku odbywa się po raz dziewiąty. Z roku na rok wydarzenie cieszy się większym zainteresowaniem turystów, a tygodnik „Idziemy” patronuje mu medialnie.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 28 (666), 15 lipca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 lipca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 sierpnia

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
+ Święto Przemienienia Pańskiego
«To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14; Ps 97,1-2.5-6.9; 2P 1,16-19; Mt 17,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter