18 lipca
środa
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bogaty program przygotowań do IX Światowego Spotkania Rodzin

Ocena: 0
291

Przez rok, jaki pozostał do rozpoczęcia IX Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Dublinie w dn. 21-26 sierpnia 2018 r., gospodarze spotkania zapraszają na szereg spotkań i wydarzeń przygotowujących do międzynarodowego zjazdu. Są wśród nich m.in. konferencje, spotkania młodzieży i rekolekcje.

fot. Wikipedia, Domena publiczna

Letni festiwal międzynarodowej wspólnoty Youth 2000, rzymskie rekolekcje połączone z audiencją u papieża Franciszka, szereg konferencji tematycznych – to niektóre spośród propozycji duchowego przygotowania do udziału w przyszłorocznych IX Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie. 

– Światowe Spotkanie Rodzin jest czymś więcej, niż tylko jednorazowym wydarzeniem. To raczej proces, w którym możemy świętować i odkrywać bogactwo "Ewangelii Rodziny" w Kościele. W całej Irlandii i na świecie wiele osób już odkrywa te bogate możliwości lokalnych przygotowań do IX Światowego Spotkania Rodzin – piszą organizatorzy i zachęcają nie tylko do udziału w proponowanych wydarzeniach, ale tez o nadsyłaniu informacji o lokalnych przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania poświęconego rodzinie. 

Szczegółowy program wydarzeń przygotowujących do IX Światowego Spotkania Rodzin Dublin 2018, znajduje się pod adresem: www.worldmeeting2018.ie/en/Resources/Preparatory-Events?page=1

IX Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Dublinie w dn. 21-26 sierpnia 2018 r. W programie spotkania z udziałem rodzin z całego świata przewidziany jest 3-dniowy kongres na temat "Ewangelia Rodziny: radość dla świata", festiwal rodzin i uroczysta eucharystia, wieńcząca spotkanie. Zjazd zostanie poprzedzony specjalnym cyklem katechetycznym, dostępnym także w wersji online i poprzez aplikację na smartfony i zatytułowanym: "Amoris. Mówmy o rodzinie! Bądźmy rodziną!". Gospodarzem spotkania jest archidiecezja Dublinu.

Światowe Spotkania Rodzin odbywają się co kilka lat, począwszy od 1994 r. Pierwsze z nich odbyło się w Rzymie, w dn. 8-9 października 1994 r. z okazji obchodzonego wówczas międzynarodowego Roku Rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI