21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko nas: co nowego w Warszawie?

Ocena: 4.9
149
wikipedia

Dla młodych. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na  wspólny wyjazd na Festiwal Życia w Kokotku - największy chrześcijański festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie m.in. koncerty polskich gwiazd, tematyczne warsztaty, ciekawe konferencje czy ekstremalnie przełajowy Bieg Festiwalowicza. Oprócz tego – codzienne Msze święte, plenerowe nabożeństwa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd z diecezji warszawsko-praskiej 8 lipca o godz. 10.00. Powrót 14 lipca, około godz. 19.00. Szczegółowe informacje: ksm@florianska3.pl.

Podręczniki do religii. Wykaz podręczników do nauczania religii w przedszkolach i szkołach branżowych obowiązujących na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w roku szkolnym 2024/2025 dostępny jest w załączniku na stronie: diecezja.waw.pl. 

W Dniu Ojca. Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany oraz ks. Wojciechem Drozdowiczem – proboszczem parafii bł. E. Detkensa, zapraszają 23 czerwca w godz. 10.00-15.00 na rodzinny piknik z okazji Dnia Ojca, ul. Dewajtis 3. 

U Gietrzwałdzkiej Pani. XVIII Piesza Pielgrzymka w Intencji Rodzin, z Łomianek do Gietrzwałdu odbędzie się w dniach 30 czerwca – 6 lipca. Pielgrzymka pod hasłem „Matka Boża Pani Gietrzwałdzka zasłuchana w Słowo Boże” wystartuje z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach k. Warszawy, a zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Informacje i zapisy: Urszula: 513 161 276, Stanisława: 662 290 997.  Pielgrzymka organizowana pod patronatem abp. Józefa Górzyńskiego.

Koncertowo. 17 czerwca o godz. 19.30 na Scenie Stygmat w Sali widowiskowej dolnego kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie, Pl. Grzybowski 3/5 zabrzmią młodzi wykonawcy Maria Belica i Daniel Mieczkowski – muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wstęp na koncert „barwy fletu i skrzypiec” jest wolny. 

Credo in Ecclesiam. W ramach cyklu spotkań formacyjnych Credo in Ecclesiam, które raz w miesiącu odbywają się w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Pl. Grzybowski 3/5, wygłaszane są konferencje dotyczące Kościoła. 25 czerwca, o godz. 19.00 spotkanie z ks. Tadeuszem Sową, w sali widowiskowej (Scena Stygmat) w podziemiach kościoła (wejścia pod arkadami).

O trzeźwość narodów. W dniach 1-14 lipca Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła organizuje 40. Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Trasa z Warszawy do Miejsca Piastowego to ok. 400 km. Rozpoczęcie: 1 lipca Mszą św. o 15.00 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, ul. Świętojańska 8. Zapisy i kontakt: ks. Maksymilian Michcik CSMA, tel: 505144042, e-mail: maks.michalita@gmail.com. 

Medytacje u Benedyktynek. 23 czerwca o godz. 18.00 w kościele Sakramentek św. Kazimierza, rynek Nowego Miasta 2, odbędzie się czerwcowa medytacja gregoriańska In Honorem Santci Joannis Baptistae, ku czci św. Jana Chrzciciela. Śpiew – schola gregoriańska Vox Clamantis. 

Dla małżeństw. Wspólnota Małżeństw przy parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61, zaprasza na spotkanie formacyjne: „Zachwycić się sobą na nowo? Tak! Z Duchem Świętym”. Konferencję wygłoszą Małgorzata i Tomasz Kiluk - szczęśliwi małżonkowie i rodzice a także absolwenci Studium Teologii dla Świeckich w Instytucie Teologicznym w Białymstoku. Spotkanie 16 czerwca o godz. 14.00 w Kaplicy Akademickiej (wejście od str. Domu Parafialnego). 

Biblia pisarzy. 18 czerwca odbędzie się promocja książki ks. prof. Marka Starowieyskiego – „Biblia pisarzy” (Wydawnictwo Marek Derewiecki). O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Plac Grzybowski 3/5, a po niej odbędzie spotkanie. Najnowsza książka wybitnego polskiego patrologa i znawcy starożytnego chrześcijaństwa stanowi antologię utworów poetyckich i dzieł epickich. Jest zbiorem tekstów związanych z fragmentami biblijnymi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter