22 października
czwartek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko 21 tys. wiernych odmówiło różaniec na granicy polsko-czeskiej

Ocena: 5
413

W 10 kościołach stacyjnych oraz w schronisku pod Śnieżnikiem (1426 m n.p.m) na terenie diecezji świdnickiej, 7 października zgromadziło się blisko 21 tys. wiernych, którzy o godz. 14.00 wspólnie modlili się na różańcu prosząc o ratunek dla Polski i świata oraz by okazać wierność i posłuszeństwo Maryi niestrudzenie wzywającej do odmawiania różańca.

fot. pixabay.com

– Jesteśmy dumni z faktu, że tak entuzjastycznie wierni diecezji świdnickiej, archidiecezji wrocławskiej, a także diecezji Hradec Kralove z Czech włączyli się w inicjatywę „Różaniec do granic”, i przybyli w wyznaczone miejsca, aby modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Różaniec jest, bowiem potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii – mówi ks. Krzysztof Ora, diecezjalny koordynator wydarzenia „Różaniec do granic”.

– Matka Boża utorowała mi drogę do Boga – mówił Adam Czekański, który trzy lata temu odkrył na nowo modlitwę różańcową. – Różaniec zacząłem odmawiać stosunkowo niedawno, ale przekonałem się do tej modlitwy, ponieważ widzę w niej współczesną broń, która broni, a nie szkodzi. Mam pragnienie i intencję, by prosić Matkę Bożą o ustrzeżenie wiary świętej dla Polski i tych części świata, które odłączyły się od Boga – powiedział Adam Czekański z Bielawy. 110-osobowa grupa z tego miasta zgromadziła się na modlitwie różańcowej w nadgranicznym Radkowie.

Jeden z najstarszych uczestników inicjatywy, 76-letni Mieczysław Ostrowski, podzielił się doświadczeniem modlitwy, którą wyniósł z domu rodzinnego. – Wiele w życiu przeżyłem i jestem przekonany, że modlitwa różańcowa zmienia nie tylko mnie, jako człowieka, ale także może odmienić losy naszej Ojczyzny i świata, tak bardzo dzisiaj podzielonego i oddalającego się od Boga i Jego Przykazań. Nie zważając na wiek, jestem z tyloma ludźmi w Radkowie, by poczuć tę jedność modlitwy – powiedział.

17-letnia Emilia Nowak z Jugowa podkreśliła, że nie tylko ludzie starsi odmawiają różaniec, i modlą się do Boga o pomyślność dla rodzin, Ojczyzny i świata. – Wielu moich przyjaciół modli się na różańcu, i wcale się z tym nie kryją, ani nie wstydzą – przyznała.

Emilia zauważyła, że taka postawa młodego człowieka, który modli się na różańcu, bardzo motywuje, by także odmawiać tę modlitwę, nie tylko w październiku, ale w miarę możliwości codziennie. – Jestem dumna, że jestem na granicy polsko-czeskiej, aby wziąć udział w tej inicjatywie, bo wiem, jaka jest to siła modlitwy – dodała 17-latka z Jugowa.

Oprócz osób świeckich wśród modlących się były także siostry zakonne ze zgromadzeń posługujących na terenie diecezji świdnickiej oraz klerycy z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, i Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 października

Czwartek, XXIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 3,14-21; Ps 33,1-2.4-5.11-12.18-19; Łk 12,49-53
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter