2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupi UE apelują o przeciwdziałanie bezrobociu młodzieży

Ocena: 0
2871
Zaniepokojenie coraz większym bezrobociem wśród młodzieży w Europie wyraził wiceprzewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) bp Gianni Ambrosio. 2015-03-18 21:06
ts (KAI) / Bruksea, sg


– Musimy okazać więcej solidarności w ramach Unii – stwierdził 18 marca w Brukseli na wspólnym posiedzeniu COMECE i Parlamentu Europejskiego na temat „Prawidłowe zatrudnianie przyczynkiem do likwidacji bezrobocia”. Włoski hierarcha zwrócił uwagę, że młodzi ludzie często nie mają dostępu do podstawowego zaopatrzenia.

W tym tygodniu odbywa się w Brukseli zgromadzenie plenarne COMECE. W piątek 20 marca jego uczestnicy wybiorą na trzyletnią kadencję nowego przewodniczącego, na miejsce niemieckiego kardynała Reinharda Marxa.

Biskup diecezji Piacenza-Bobbio zaznaczył, że Unia Europejska nie ma wspólnego pomysłu na rozwiązanie sprawy bezrobocia młodzieży. Zależnie od kraju i kultury musi to być rozwiązywane w różny sposób. Konieczne są partnerstwa, do których każda strona będzie mogła coś wnieść na miarę swoich możliwości. W walce z bezrobociem partnerzy społeczni muszą współpracować z przedsiębiorstwami i wspólnie działać na rzecz dialogu społecznego i zrównoważonego rozwoju – podkreślił wiceprzewodniczący COMECE.

Włoska eurodeputowana z ramienia partii socjaldemokratycznej Patrizia Toia wskazała na szczególną potrzebę ochrony dzieci, młodzieży i kobiet. – Dzieci pracują nawet w takim kraju jak Włochy – powiedziała posłanka, dodając, że „jest to nie do przyjęcia”. Według niej trzeba zapobiec pracy dzieci, a to jest zadanie nie tylko dla polityków, lecz także dla całego społeczeństwa obywatelskiego, dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

Hildegard Hagemann, przedstawicielka Międzynarodowego Dzieła Kolpinga i niemieckiej sekcji „Iustitia et Pax”, zaapelowała, aby przy tworzeniu miejsc pracy zwracać uwagę nie tylko na ich ilość, ale też na jakość zatrudnienia. Tylko w ten sposób można będzie uniknąć frustracji pracobiorców, zwłaszcza osób młodych. Politycy muszą w centrum działań w tej sprawie widzieć pracobiorców, a nie pracodawców, domagała się przedstawicielka Dzieła Kolpinga.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter