10 grudnia
wtorek
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupi UE apelują o przeciwdziałanie bezrobociu młodzieży

Ocena: 0
2491
Zaniepokojenie coraz większym bezrobociem wśród młodzieży w Europie wyraził wiceprzewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) bp Gianni Ambrosio. 2015-03-18 21:06
ts (KAI) / Bruksea, sg


– Musimy okazać więcej solidarności w ramach Unii – stwierdził 18 marca w Brukseli na wspólnym posiedzeniu COMECE i Parlamentu Europejskiego na temat „Prawidłowe zatrudnianie przyczynkiem do likwidacji bezrobocia”. Włoski hierarcha zwrócił uwagę, że młodzi ludzie często nie mają dostępu do podstawowego zaopatrzenia.

W tym tygodniu odbywa się w Brukseli zgromadzenie plenarne COMECE. W piątek 20 marca jego uczestnicy wybiorą na trzyletnią kadencję nowego przewodniczącego, na miejsce niemieckiego kardynała Reinharda Marxa.

Biskup diecezji Piacenza-Bobbio zaznaczył, że Unia Europejska nie ma wspólnego pomysłu na rozwiązanie sprawy bezrobocia młodzieży. Zależnie od kraju i kultury musi to być rozwiązywane w różny sposób. Konieczne są partnerstwa, do których każda strona będzie mogła coś wnieść na miarę swoich możliwości. W walce z bezrobociem partnerzy społeczni muszą współpracować z przedsiębiorstwami i wspólnie działać na rzecz dialogu społecznego i zrównoważonego rozwoju – podkreślił wiceprzewodniczący COMECE.

Włoska eurodeputowana z ramienia partii socjaldemokratycznej Patrizia Toia wskazała na szczególną potrzebę ochrony dzieci, młodzieży i kobiet. – Dzieci pracują nawet w takim kraju jak Włochy – powiedziała posłanka, dodając, że „jest to nie do przyjęcia”. Według niej trzeba zapobiec pracy dzieci, a to jest zadanie nie tylko dla polityków, lecz także dla całego społeczeństwa obywatelskiego, dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

Hildegard Hagemann, przedstawicielka Międzynarodowego Dzieła Kolpinga i niemieckiej sekcji „Iustitia et Pax”, zaapelowała, aby przy tworzeniu miejsc pracy zwracać uwagę nie tylko na ich ilość, ale też na jakość zatrudnienia. Tylko w ten sposób można będzie uniknąć frustracji pracobiorców, zwłaszcza osób młodych. Politycy muszą w centrum działań w tej sprawie widzieć pracobiorców, a nie pracodawców, domagała się przedstawicielka Dzieła Kolpinga.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

Dziś w Kościele:
+ poniedziałek, II tydzień Adwentu,
wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
lub wspomnienie św. Leokadii, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-10; Ps 85,9-14; Łk 5,17-26
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -