13 lipca
sobota
Henryka, Kingi, Andrzeja
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biograf Benedykta XVI Peter Seewald polega na wypróbowanych modlitwach

Ocena: 5
120

Niemiecki dziennikarz i pisarz Peter Seewald, którego książki z wywiadami z Josephem Ratzingerem/Benedyktem XVI stały się bestsellerami, nie używa własnych sformułowań podczas modlitwy. "Nie jestem szczególnie uzdolniony do improwizacji" – powiedział Seewald w wywiadzie dla najnowszego wydania "Vatican Magazine". Nawet swobodnie wypowiedziane słowa modlitwy przed posiłkiem byłyby dla niego, jak sam przyznaje, przesadą.

archwaw.pl

"Aby nie przeszkadzać Bogu moim jąkaniem, a przede wszystkim brakiem koncentracji – podczas modlitwy ciągle przychodzą mi do głowy inne rzeczy – sięgam po wielkie modlitwy Kościoła: Ojcze nasz, Credo, Różaniec" – wyznał dziennikarz z Bawarii.

10 lipca Seewald kończy 70 lat. Ze względu na swój wiek, "Dobra Nowina" oznacza teraz, że musi przygotować się do swojej ostatniej podróży bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. – To bardzo ekscytujący etap mojego życia, który chcę świadomie przeżyć. Śmierć pokazuje, że jest coś jeszcze, coś większego. Jezus obiecał życie w obfitości. Kto lub co mogłoby przebić tę obietnicę? – powiedział dziennikarz.

Zapytany w wywiadzie, co chciałby wiedzieć o Jezusie Chrystusie, Seewald odpowiedział: – W życiu pozagrobowym prawdopodobnie nie będzie już pytań bez odpowiedzi. Wszystko będzie jasne, rozsądne i zrozumiałe. Jeśli jednak tak miałoby nie być to przygotowanie od "a" do "z" jest zawsze podstawą "dobrej historii". 

Seewald jest przekonany, że Jezus nie utknął gdzieś w kosmosie, a Bóg nie jest starcem z białą brodą. "Niekoniecznie trzeba zakładać, że za Trójcą stoi zaawansowany technologicznie Bóg, ale inteligencja i energia, które wykraczają poza wszelką ludzką wyobraźnię" – stwierdził.

Peter Seelwald (rocznik 1954), był redaktorem i publicystą w niemieckich tygodnikach “Der Spiegel”, „Stern” oraz w magazynie dziennika „Süddeutsche Zeitung”. Obecnie jest niezależnym publicystą, mieszka w Monachium. Jest autorem kilku książek o kard. Josephie Ratzingerze, m.in. wywiadów-rzek "Sól ziemi" i "Bóg i świat" na temat chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego u progu XXI wieku oraz opublikowanego w 2010 r. wywiadu z Benedyktem XVI pt. „Światłość świata. Papież. Kościół. Znaki czasu” a w 2016 r. wywiadu z papieżem seniorem pt. "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy". W 2020 r. opublikował z kolei biografię „Benedykt XVI. Życie". Wszystkie jego książki stały się bestsellerami na całym świecie, zostały wydane także w Polsce.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter