19 października
piątek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bielski Orszak Trzech Króli dziękczynieniem za błogosławionych męczenników z Peru

Ocena: 0
1282

W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz piąty ulicami stolicy Podbeskidzia przejdzie Orszak Trzech Króli. Barwny pochód wyruszy po Mszy Świętej z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w bielskich Aleksandrowicach i dotrze na rynek Starego Miasta.

2015-12-31 14:08
rk / Bielsko-Biała (KAI), sg

Orszak w Bielsku-Białej będzie dziękczynieniem za wyniesionych na ołtarze 5 grudnia br. męczenników z Peru, wśród których jest pochodzący z podżywieckiej Łękawicy o. Michał Tomaszek.

Jak zapowiada przewodnicząca Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji bielsko-żywieckiej, Irena Olma, w bielskim Orszaku w role Mędrców tym razem wcielą się Wacław Sobieraj – bielski artysta malarz, Jacek Borusiński – aktor i autor tekstów z Kabaretu Mumio, oraz Andrzej Lampert – wokalista, śpiewak operowy, założyciel zespołu muzycznego PIN. Królowie pojadą bryczką, a na staromiejskim rynku złożą hołd Świętej Rodzinie, w którą wcielą się Anna i Andrzej Sawiccy i synem Józiem i trojgiem starszego rodzeństwa.

– Orszak Trzech Króli będzie w tym roku podziękowaniem za beatyfikację o. Michała Tomaszka oraz o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Dziękczynnej Mszy św. przewodniczyć będzie bp Piotr Greger. Na Starym Rynku odbędzie się kolędowanie z artystami z Peru – zapowiada Olma, zapraszając wszystkich do uczestnictwa w tej swoistej manifestacji wiary.

6 stycznia królewskie orszaki przejdą także w innych miejscowościach diecezji: w Cieszynie, Oświęcimiu, Porąbce, Włosienicy, Witkowicach, Skoczowie, Zabrzegu i Rajczy.
Od 2008 roku Orszak Trzech Króli – oddolna i lokalna inicjatywa warszawskiej szkoły Żagle – przerodził się prawdopodobnie w jedno z największych społeczno-kulturalnych wydarzeń w Polsce, z wyraźnym chrześcijańskim i wspólnotowym przesłaniem. Nad Orszakiem w poszczególnych miejscowościach patronat obejmują lokalne władze samorządowe i kościelne.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -