30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bezdomni byli pierwsi

Ocena: 0
514

W dniu 80. urodzin Franciszka jako pierwsza z życzeniami pospieszyła do niego grupa ośmiorga bezdomnych – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W towarzystwie papieskiego jałmużnika, abp. Konrada Krajewskiego, do Domu św. Marty przybyły dwie kobiety i sześciu mężczyzn – czworo narodowości włoskiej, dwoje rumuńskiej, a także po Mołdawianin i Peruwiańczyk.

Abp Krajewski zebrał ich wcześnie rano i o 7:15 przybyli oni do papieskiej rezydencji w Domu św. Marty. Franciszek serdecznie przywitał się z każdą z tych osób z osobna i przyjął od nich trzy bukiety słoneczników, które przekazał natychmiast do kaplicy. Następnie zaprosił gości do sali jadalnej, gdzie zazwyczaj spożywa posiłki i zaproponował im śniadanie. Usiadł z nimi i rozmawiał. O godz. 7:45 Franciszek pożegnał się ze swymi gośćmi, zaoferował im argentyńskie ciasta i prosił, by kontynuowali śniadanie, gdyż sam musiał się udać do Kaplicy Paulińskiej na Mszę świętą z kardynałami.

Dzisiaj w wielu stołówkach Rzymu osoby z nich korzystające otrzymają pod koniec obiadu lub kolacji tort urodzinowy ofiarowany przez Franciszka oraz kopertę z papieskim obrazkiem pamiątkowym z Bożego Narodzenia wraz z małym prezentem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter