27 maja
piątek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Betlejemskie Światło Pokoju na warszawskiej Pradze

Ocena: 5
314

Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Biskupa Romualda Kamińskiego przekazali w Kurii Warszawsko-Praskiej harcerze Związku Harcerstwa Polskiego.

Fot. Diecezja warszawsko-praska

Światełko zostało przekazane po raz 30. Tegoroczne hasło, które towarzyszy sztafecie brzmi ‘Światło służby’.

O świetle nadziei, miłości i pokoju oraz jego przesłaniu mówił jeden z przekazujących, harcmistrz Piotr Piskorski, komendant hufca ZHP Warszawa Praga-Południe:

W tym pandemicznym świecie bardzo ważna jest pomoc osobom potrzebującym, szczególnie tym najmniejszym, schorowanym i seniorom. Niech to światło rozjaśni parafie i diecezję, a my obiecujemy wspierać i służyć.

W spotkaniu wzięły również udział harcerki ze Szczepu 211 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych: drużynowa i zastępca komendanta szczepu Gabriela Lassota oraz przyboczna Urszula Piechocka.

Za przekazane Światło podziękował Ordynariusz Warszawsko-Praski, który również wyraził wdzięczność za całoroczną służbę harcerzy i harcerek, szczególnie podczas obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Na koniec Bp Romuald złożył obecnym życzenia:

Przeżyjcie radośnie te święta. Niech Pan Bóg umacnia was w służbie, ale także w zadaniach, które przynależą do tego wieku: szkoła, służba, praca, a u niektórych już studia. Niech to wszystko będzie pięknym wypełnieniem woli Bożej.

Zdjęcia - link.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16, 20-23a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter