5 marca
piątek
Adriana, Fryderyka, Teofila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Berlin: Kościoły wzywają do modlitwy

Ocena: 0
630

Po terrorystycznym zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie Kościoły stolicy Niemiec wezwały 20 grudnia, aby żałobę wyrazić wspólnymi modlitwami i chwilą ciszy.

Z bólem i oburzeniem wiadomość o zamachu przyjął przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx. – Akt przemocy na bożonarodzeniowym jarmarku jest zaprzeczeniem tego, czym żyli ludzie zgromadzeni w tym miejscu – oświadczył kard. Marx w Monachium. Jednocześnie wyraził współczucie bliskim osób zmarłych i poszkodowanych i zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich. – W tych trudnych chwilach dla Berlina i dla całego kraju ważne jest, abyśmy byli z sobą solidarni jako społeczeństwo – stwierdził kard. Marx.

Według przewodniczącego Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec (EKD), bp Heinricha Bedford Strohma był to “przerażający akt przemocy”. – Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą brutalną i bezsensowną przemocą – oświadczył ewangelicki biskup i zapewnił, że łączy się w modlitwie ze wszystkimi ludźmi w Niemczech i na świecie.

Naocznym świadkiem zamachu był przewodniczący wspólnoty ewangelickiego kościoła pamięci w Berlinie, Anselm Lang. Świąteczny bazar i miejsce, w które wjechała ciężarówka powodując śmierć 12 osób, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. W pół godziny po tym odrażającym wydarzeniu Lang był na placu w towarzystwie policjantów. – To był przerażający widok. Każdy zamach jest niegodziwym czynem, jednakże wobec tych wydarzeń, jakie miały miejsce właśnie przed tym kościołem, brak mi słów – powiedział w pierwszej reakcji ewangelicki duchowny. Poinformował, że w jego kościele, w bezpośrednim sąsiedztwie tragicznego zamachu, dziś o godz. 18. sprawowane będzie nabożeństwo w intencji ofiar zamachu.

Rozpędzona ciężarówka wjechała wczoraj po godz. 20 w tłum na teren, gdzie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy przy placu Breitscheidplatz w centrum Berlina. W wyniku ataku zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

ts (KAI) / Berlin

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 21,33-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter