21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Będzie parafia św. Rity

Ocena: 0
2279

Plac pod budowę nowej świątyni przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie, za budynkiem ZUS, poświęcił 17 listopada bp Romuald Kamiński.

fot. Michał Komorek/Idziemy

Kościół powstanie pośród wznoszącego się – teraz rozkopanego – nowego osiedla. Wcześniej zbudowana zostanie kaplica tymczasowa. Na ogrodzonym placu stoi już krzyż. Zadanie budowy kościoła i stworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego powierzone zostało ks. Andrzejowi Jakubaszkowi, tymczasowo wikariuszowi parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie. W trakcie uroczystości bp Kamiński ogłosił, że patronką nowej parafii będzie św. Rita. Parafia nie ma jeszcze wyznaczonych granic. Najprawdopodobniej powstanie z części terenów parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie i Bożego Ciała na Kamionku.

W słowie do zgromadzonych na placu wiernych bp Kamiński odwoływał się do ewangelicznej opowieści o budowaniu na skale. – Dokonują się tu rzeczy wielkie, historyczne. Pośród tych domostw, które tak szybko zapełniają okolicę, w niedalekiej przyszłości powstanie wspólnota parafialna z własną świątynią – powiedział.

– Tego im z całego serca życzymy. Budowanie na skale odnosi się nie tylko do świątyni, ale także do całej społeczności. Wspólnotę, którą tu założycie, musicie osadzić na prawdziwie mocnym podłożu wiary i moralności.

– To dopiero początek budowy. Jestem pełen lęków, bo zdaję sobie sprawę, że będzie to zadanie bardzo trudne. Ale, z drugiej strony, ufam w opiekę Matki Bożej i św. Rity, która w końcu jest patronką od takich właśnie spraw. Ufam, że z ich pomocą to dzieło Boże będzie mogło wzrastać – wyznaje budowniczy ks. Jakubaszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter