12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Baner z tekstem "Evangelium Vitae" na Marszu dla Życia i Rodziny

Ocena: 5
295

Półkilometrowy płócienny baner z tekstem Evangelium Vitae Jana Pawła II o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, ręcznie przepisany, niesiony był 5 czerwca na Marszu dla Życia i Rodziny w dniu centralnych obchodów 25. rocznicy wizyty Papieża Polaka w Gorzowie Wielkopolskim. Jan Paweł II był w Gorzowie 2 czerwca 1997 r. Obchody rocznicowe trwały 3 dni.

Fot. diecezjazg.pl/marsz-dla-zycia-i-rodziny-w-gorzowie-wlkp/

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bpa Tadeusza Lityńskiego z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny trasą papieską na wzgórze przy parafii Polskich Męczenników do miejsca, w którym Ojciec św. spotkał się z prawie pół milionowym tłumem wiernych.

Przed wymarszem bp Tadeusz Lityński przypomniał, że uroczystość odbywa się w niedzielę Zesłania Ducha św.

Tam gdzie jest Duch tam jest życie i tam jest pokój. Jest to zwrócenie uwagi społeczeństwu a jednocześnie wszystkim odpowiedzialnym na to, że życie trzeba chronić, szanować i o nie walczyć, tym bardziej w kontekście tego co się dzieje na Ukrainie - kiedy ludzkie życie jest tam za nic traktowane

– powiedział kapłan.

Hasła o treści: „Wierni małżonkowie szczęśliwe dzieci”, „Życie darem Boga należy je chronić”, „Nasza siła jest w rodzinach”, „Czcij ojca swego i matkę swoją” czy „Rodzice pierwszymi wychowawcami dzieci” - to niektóre z kolorowo oznaczonych napisów ustawionych wzdłuż trasy przejścia marszu. Były także treści napominające i zakazujące: „Żądamy surowych działań przeciw pedofilii” czy „Stop pijaństwu i narkomanii”.

Organizatorem III Marszu był ruch społeczny „Służba Życiu i Rodzinie”, działający na rzecz wartości życia ludzkiego i wartości chrześcijańskich propagując tradycyjny model rodziny. Według organizatorów w Marszu wzięło udział ok. 3 tys. osób.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter