15 sierpnia
sobota
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Arena Młodych

Ocena: 0
4726

Ponad 12 tys. młodzieży z archidiecezji łódzkiej wzięło udział w największym dorocznym wydarzeniu ewangelizacyjnym, jakim jest Arena Młodych.

fot. ks. Paweł Kłys

Ponad 12 tys. młodzieży z archidiecezji łódzkiej wzięło udział w największym dorocznym wydarzeniu ewangelizacyjnym, jakim jest Arena Młodych. Inicjatywa, zapoczątkowana przed trzema laty przez abp. Grzegorza Rysia, a odbywająca się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Jest spotkaniem z Bogiem wśród ludzi, którzy też uważają Go za największą wartość w swoim życiu – tłumaczy Oliwia Jędruch.

Tegoroczne spotkanie oparte zostało o fragment Ewangelii o uwolnieniu opętanego. Wprowadzeniem było przedstawienie przygotowane przez salezjański teatr Beznazwy. Młodzi aktorzy zachęcili rówieśników, aby – gdy odnajdują się w sytuacji człowieka zniewolonego przez grzech i zło – zeszli na płytę hali i pozostali tam po to, by spotkać Jezusa. Najświętszy Sakrament, umieszczony w samym sercu Areny, zgromadził dookoła młodzież, która tam wysłuchała katechezy abp. Rysia. W obrazowy i konkretny sposób objaśnił on dialog Jezusa z opętanym i użyte w tym dialogu imię demona: „legion”. – Legion to było 6826 żołnierzy, tyle liczył legion rzymski – wyjaśnił abp Ryś. – Ten człowiek powiedział do Jezusa: mam w sobie 6826 demonów.

Młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty u ponad 150 kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz z modlitwy wstawienniczej, którą służyło blisko 150 osób. – Przyszłam, bo chcę coś zmienić w swoim życiu. Wyspowiadawszy się, wyraźnie usłyszałam, co Pan Bóg mi powiedział, i teraz wiem, co mam robić, by być lepszą. Najbardziej poruszyła mnie modlitwa po spowiedzi. Kiedy zostały mi odpuszczone grzechy, dotarło do mnie, co Jezus chce mi przekazać – mówi Anna Ćwiątkowska, jedna z uczestniczek.

W drugim dniu Areny młodzi ludzie uczestniczyli we Mszy Świętej poprzedzonej pantomimą, która dotyczyła człowieka skuszonego przez złego ducha i wchodzącego w grzech, z którego uwalnia go Jezus. Wielkim zaskoczeniem był – inny niż zwykle – akt pokuty. Każdy z uczestników podchodził do kapłana, który polewał mu dłonie wodą, by przemył sobie oczy. Na zakończenie obrzędu otrzymywał od kapłana biały szal.

– Na Arenie Młodych byłem już dwa lata temu i postanowiłem w tym roku też to przeżyć, bo jest to coś, co odnawia moją wiarę – ocenia Wojciech Kopczyński.

Podsumowując Arenę Młodych 2020, abp Ryś zauważył, że trzeba zadać sobie pytanie, co dalej. – Mamy wydarzenie, które się kończy – i co? Czekamy cały rok na następne? Mamy już odpowiedź: że należy szukać kolejnych kroków – wskazał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Sobota, XIX Tydzień zwykły
+ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Stoi Królowa po Twojej prawicy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 11,19; 12,1.3-6.10; Ps 45, 7 i 10-12. 14-15;1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter