16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Archidiecezja szczecińsko-kamieńska przed ŚDM

Ocena: 0
722

Dziewięć miast z terenu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej przyjmie pielgrzymów z całego świata na tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży.

2016-02-21 15:02
pk / Szczecin (KAI), sg

Do Szczecina, Stargardu, Świnoujścia i innych miast może przyjechać 6 tys. osób. Do tej pory przyjazd zadeklarowała połowa tej liczby.

Zorganizowane grupy przyjadą z różnych miast Europy, ale także z Kanady, Meksyku, Brazylii czy Kolumbii. Ci, którzy chcą przyjąć pielgrzymów, mogą zgłaszać się w parafiach.

– Z tym, pewnie jak w życiu, jest różnie – przyznaje ks. Grzegorz Adamski z parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie. – Są parafianie, którzy sami się zgłaszają i mówią, że chętnie przyjmą pielgrzymów. Są też tacy, w których jest opór. W naszej parafii nie mieliśmy problemów, żeby przyjąć 70 osób na nocleg – dodaje.

Diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży ks. Marcin Szczodry podkreśla, że ludzie są otwarci i ma nadzieję, że mobilizacja będzie rosła bliżej samego wydarzenia, a wtedy ludzie otworzą swoje domy.

Młodzież z całego świata odwiedzi polskie diecezje kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej między 20 a 24 lipca pielgrzymi poznają miasta regionu i będą wspólnie się modlić.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca i potrwają pięć dni. W Krakowie na spotkaniu z papieżem Franciszkiem spodziewanych jest nawet 2-2,5 mln pielgrzymów.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter