18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Archidiecezja lwowska ma najmłodszego biskupa na świecie

Ocena: 0
1399

Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego. Został nim 39-letni franciszkanin konwentualny, o. Edward Kawa. Będzie on najmłodszym na świecie biskupem Kościoła katolickiego.

fot. Wikimedia Commons / Konstantin Brizhnichenko / CC BY-SA 4.0

Nowy biskup pomocniczy we Lwowie urodził się 17 kwietnia 1978 r. w Mościskach koło Lwowa. W 1996 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Studiował filozofię i teologię w wyższym seminarium duchownym w Sankt Petersburgu w Rosji. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 1 czerwca 2003 r., był wikariuszem, a następnie proboszczem franciszkańskiej parafii w Boryspolu koło Kijowa. Od 2004 do 2009 r. był przełożonym wspólnoty swego zakonu w Krzemieńczuku w diecezji charkowsko-zaporoskiej, a w latach 2010-2012 - proboszczem i przełożonym wspólnoty franciszkańskiej w Maćkowcach na Podolu. W 2012 r. wrócił do Boryspola jako przełożony klasztoru. Od 2016 r. był gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego we Lwowie.

Jednocześnie od 2008 r. pełnił funkcję delegata zakonu na Ukrainę, a od 2012 r. był wiceprzewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Ukrainy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter