17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Archidiecezja lwowska ma najmłodszego biskupa na świecie

Ocena: 0
1318

Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego. Został nim 39-letni franciszkanin konwentualny, o. Edward Kawa. Będzie on najmłodszym na świecie biskupem Kościoła katolickiego.

fot. Wikimedia Commons / Konstantin Brizhnichenko / CC BY-SA 4.0

Nowy biskup pomocniczy we Lwowie urodził się 17 kwietnia 1978 r. w Mościskach koło Lwowa. W 1996 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Studiował filozofię i teologię w wyższym seminarium duchownym w Sankt Petersburgu w Rosji. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 1 czerwca 2003 r., był wikariuszem, a następnie proboszczem franciszkańskiej parafii w Boryspolu koło Kijowa. Od 2004 do 2009 r. był przełożonym wspólnoty swego zakonu w Krzemieńczuku w diecezji charkowsko-zaporoskiej, a w latach 2010-2012 - proboszczem i przełożonym wspólnoty franciszkańskiej w Maćkowcach na Podolu. W 2012 r. wrócił do Boryspola jako przełożony klasztoru. Od 2016 r. był gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego we Lwowie.

Jednocześnie od 2008 r. pełnił funkcję delegata zakonu na Ukrainę, a od 2012 r. był wiceprzewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Ukrainy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter