10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Apel biskupa

Ocena: 4.96667
836

Metropolita przemyski abp Adam Szal apeluje do diecezjan o to, by - w miarę możliwości mieszkaniowych - przyjęli pod swój dach pielgrzymów, którzy przyjadą na beatyfikację rodziny Ulmów.

fot. www.archwwa.pl

Metropolita przemyski wystosował specjalny komunikat, który będzie odczytywany w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji przemyskiej.

Abp Szal zaznacza, że wrześniowa beatyfikacja będzie wydarzeniem istotnym dla całego Kościoła w Polsce, które Bóg pozostawia obecnemu pokoleniu jako dar i zadanie.

Wierzymy bowiem, że również w dzisiejszych czasach możemy i powinniśmy być apostołami heroicznych postaw chrześcijańskich, kształtowanych mocą nauki płynącej z Ewangelii

– stwierdził hierarcha.


ZOBACZ TEŻRodzina Ulmów - świadectwo i testament
 

Metropolita przemyski zaprasza “wszystkich ludzi dobrej woli”, a zwłaszcza młodzież i dzieci pierwszokkomunijne do wspólnego, rodzinnego przeżycia uroczystości beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów.

Prosi też o zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce do końca lipca u miejscowego księdza proboszcza. “Pielgrzymujmy razem do Markowej, upraszając świętość naszych rodzin” – pisze abp Szal.

Biskup apeluje do diecezjan

Do wszystkich diecezjan hierarcha apeluje o to, by – w miarę możliwości mieszkaniowych – przyjęli pod swój dach pielgrzymów przybywających na uroczystość beatyfikacyjną.

Otwórzmy nasze domy i serca na wspólne spotkania i świętowanie, przeżywane w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Jeśli pielgrzymi przybywają do miejsc noclegowych znajdujących się w Waszych parafiach, przywitajcie ich serdecznie i okażcie stosowną pomoc

– zachęca metropolita przemyski.


SPRAWDŹ TAKŻE: Rodzina na ołtarze
 

Na zakończenie abp Adam Szal zwraca się do wiernych o podjęcie starań o to, by wiedza o rodzinie Ulmów dotarła do jak najszerszego kręgu ludzi w Polsce i za granicą.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter