27 lutego
sobota
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Amerykanin pokieruje nową dykasterią

Ocena: 0
1262

Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa Dallas w Teksasie, 70-letniego bp. Kevina Josepha Farrella prefektem nowej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia – podało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

2016-08-17 12:18
st (KAI) / Watykan, mz
fot. www.cathdal.org

Zadaniem nowej dykasterii będzie promowanie i organizowanie międzynarodowych konferencji i innych projektów dotyczących apostolstwa świeckich, instytucji małżeństwa i rodziny oraz obrony życia w środowisku Kościoła.

Kevin Farrell urodził się 2 września 1947 r. w stolicy Irlandii, Dublinie, jako drugi z czterech synów w rodzinie mówiącej po irlandzku. Jego straszy brat, Brian jest od 2002 roku sekretarzem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

W 1966 roku Kevin Farrell rozpoczął nowicjat w zgromadzeniu Legionistów Chrystusa. Uzyskał tytuł magistra filozofii oraz licencjat z teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, a następnie doktorat z teologii dogmatycznej (1976) i teologii pastoralnej (1977) na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum). Ma także tytuł magistra w dziedzinie biznesu i administracji, uzyskany na Uniwersytecie Notre Dame w stanie Indiana.

Święcenia kapłańskie Kevin Farrell przyjął w Rzymie 24 grudnia 1978 r. Następnie był duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Monterrey w Meksyku, gdzie prowadził też seminaria z bioetyki i etyki społecznej. Ponadto był Administratorem Generalnym Legionistów Chrystusa, odpowiedzialnym za seminaria i szkoły we Włoszech, Hiszpanii i Irlandii. W 1984 roku ks. Kevin Farrell został wysłany do Stanów Zjednoczonych. Został kapłanem stołecznej archidiecezji waszyngtońskiej, gdzie początkowo pracował w duszpasterstwie. W 1988 roku został dyrektorem wykonawczym tamtejszej Caritas, zaś w latach 1989-2001 odpowiadał za finanse stołecznej archidiecezji. W 2001 r. został jej wikariuszem generalnym oraz proboszczem kościoła Zwiastowania NMP w Waszyngtonie. 28 grudnia 2001 roku św. Jan Paweł II mianował ks. Farrella biskupem pomocniczym archidiecezji waszyngtońskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Rusuccuru. Do 2007 r. był moderatorem tamtejszej kurii i wikariuszem generalnym archidiecezji. 6 marca 2007 roku Benedykt XVI mianował go siódmym biskupem diecezji Dallas w Teksasie.

W ramach Konferencji Episkopatu USA bp Farrell był konsultorem Komitetu ds. Migracji, zajmującym się kwestiami związanymi z uchodźcami oraz osobami ubiegającymi się o azyl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 27 lutego – par. św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter