22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aleppo przygotowuje się do świąt

Ocena: 0
415

W czasie wszystkich nabożeństw Wielkiego Tygodnia kościoły w Aleppo są pełne. – Nasza boleśnie zraniona wojną wspólnota z wielką nadzieją oczekuje Zmartwychwstania – mówi o. Ibrahim Alsabagh, pracujący w tym do niedawna jeszcze oblężonym mieście.

2016-03-25 20:16
RV / Aleppo, sg

Franciszkanin zauważa, że w szóstym roku wojny przygotowania do świąt naznaczone są ogromną solidarnością międzyludzką i otwartością na najbardziej potrzebujących.

– Kruche zawieszenie broni wlało w nasze serca nadzieję na upragniony pokój i modlitwa o ten dar jest głównym błaganiem zanoszonym w tych dniach do Boga – mówi kapłan. Wyznaje, że jego samego porusza liczny udział wiernych w wielkotygodniowych nabożeństwach. Wielu wydaje się to niemożliwe, ale życie religijne w wojennym Aleppo toczy się takim samym rytmem, jak w innych miejscach świata, a jedynym wyróżnikiem są wszechobecne ruiny, wśród których dziś przechodzi Droga Krzyżowa.

Franciszkanin dodaje, że mieszkańcy Aleppo mogą świętować dzięki pomocy otrzymanej z zagranicy. – Rozdajemy żywność, pomagamy odbudować zniszczone domy i cysterny na wodę – mówi o. Ibrahim. Dodaje, że dzieci i młodzież aktywnie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym, szczególnie starszym, chorym i tym, którzy stracili bliskich. Świąteczne wsparcie trafia także do muzułmanów.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły