3 lipca
piątek
Jacka, Anatola, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aktorzy, dziennikarze, podróżnicy i muzycy na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

Ocena: 0
1537

„Perspektywa” – to hasło tegorocznego 30. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM). Odbędzie się ono w dniach 23-29 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wśród zaproszonych gości znaleźli się aktorzy, dziennikarze, podróżnicy i muzycy.

fot. mat. pras. FSM

Jak mówią sami organizatorzy, hasło spotkania ma wielorakie znaczenie. – W kontekście 30. spotkania bracia franciszkanie zachęcają nas do spojrzenia wstecz i zobaczenia, jak Bóg prowadził to dzieło przez trzydzieści lat. W szerszym spojrzeniu hasło ma zachęcić wszystkich uczestników, by Kalwaria stała się dla nich górą, z której mogą spojrzeć z perspektywy na swoje dotychczasowe życie, obecność Boga w nim i na drogę, którą chcą dążyć dalej – mówi Marta Górka, rzecznik prasowy FSM.

Na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych będzie można spotkać m.in.: podróżnika Jana Melę, dziennikarzy – Marcina Jakimowicza, Tomasza i Małgorzatę Terlikowskich, abp. Stanisława Jamrozka, kompozytora Macieja Sikorskiego, aktora Marcina Kwaśnego.

Tradycją FSM-ów jest czas na zabawę i koncerty. W tym roku na scenie FSM-u staną: Bethel, Boguchwała, A&D, Fleurdelis, Fioretii oraz Schola FSM.

Na tegorocznym Spotkaniu odbędą się obchody Franciszkańskich Spotkań Młodych, które będą mieć miejsce w piątek 28 lipca. Planowane są: msza dziękczynna, koncert Scholi FSM składającej się z muzyków wszystkich Spotkań, piknik oraz wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkie osoby, które miały okazję uczestniczyć we Franciszkańskich Spotkaniach Młodych.

30. FSM rozpocznie się Mszą świętą o 18.00 w niedzielę 23 lipca, a zakończy w sobotę 29 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej – malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 r. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 lipca

Piątek, XIII Tydzień zwykły
+ Święto św. Tomasza, apostoła
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 117,1-2; J 20,24-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter