20 października
niedziela
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akademicka ze św. Anny

Ocena: 0
94

Mszy Świętej inaugurującej 38. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną przewodniczył 5 sierpnia w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu kard. Kazimierz Nycz.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

– Niech hasło tegorocznej pielgrzymki „Niech zstąpi Duch Twój” przywołuje pielgrzymowanie, którego uczył nas Jan Paweł II – powiedział w homilii. – Kiedy on przyjeżdżał do młodych, zwłaszcza na Światowe Dni Młodzieży, gromadził ich wokół ołtarza, wokół Eucharystii, a dopiero na drugim miejscu wokół siebie – podkreślił kaznodzieja. Jednocześnie prosił, aby wśród intencji pielgrzymkowych znalazły się modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– Hasło tegorocznej pielgrzymki związane jest m.in. z wizją duszpasterską pracy z młodzieżą akademicką. Tak jak kiedyś potrzebowaliśmy Ducha Świętego, aby obudził Polaków do pewnych działań, postaw i wydarzeń, dzisiaj potrzebujemy jeszcze bardziej Jego obecności, działania i mocy, żeby nas obudził do człowieczeństwa, do chrześcijaństwa i do bycia świadkami wiary – powiedział ks. rektor Krzysztof Siwek, główny przewodnik WAPM. Z Warszawy wyruszyło z nią ok. 2,5 tys. pielgrzymów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 X

"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Dziś w Kościele:
niedziela XXIX tygodnia zwykłego 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 17,8-13; Ps 121,1-8; 2Tm 3,14–4,2; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (codziennie nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -