27 maja
środa
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akademicka ze św. Anny

Ocena: 0
114

Mszy Świętej inaugurującej 38. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną przewodniczył 5 sierpnia w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu kard. Kazimierz Nycz.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

– Niech hasło tegorocznej pielgrzymki „Niech zstąpi Duch Twój” przywołuje pielgrzymowanie, którego uczył nas Jan Paweł II – powiedział w homilii. – Kiedy on przyjeżdżał do młodych, zwłaszcza na Światowe Dni Młodzieży, gromadził ich wokół ołtarza, wokół Eucharystii, a dopiero na drugim miejscu wokół siebie – podkreślił kaznodzieja. Jednocześnie prosił, aby wśród intencji pielgrzymkowych znalazły się modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– Hasło tegorocznej pielgrzymki związane jest m.in. z wizją duszpasterską pracy z młodzieżą akademicką. Tak jak kiedyś potrzebowaliśmy Ducha Świętego, aby obudził Polaków do pewnych działań, postaw i wydarzeń, dzisiaj potrzebujemy jeszcze bardziej Jego obecności, działania i mocy, żeby nas obudził do człowieczeństwa, do chrześcijaństwa i do bycia świadkami wiary – powiedział ks. rektor Krzysztof Siwek, główny przewodnik WAPM. Z Warszawy wyruszyło z nią ok. 2,5 tys. pielgrzymów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Środa, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,28-38; Ps 68,29-30.33-36; J 17,11b-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter