17 lutego
niedziela
Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk w Watykanie o sytuacji na Ukrainie

Ocena: 0
1690
W ramach wizyty ad limina w Watykanie ukraińscy biskupi greckokatoliccy odwiedzili 17 lutego Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej, gdzie rozmawiali m.in. z abp. Paulem R. Gallagherem – podsekretarzem ds. stosunków z państwami. 2015-02-18 15:14
kg (KAI/RISU) / Rzym, sg


Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) abp Swiatosław Szewczuk przedstawił rzeczywistą sytuację w swym kraju i wyzwania duszpasterskie, stojące przed tym Kościołem w obecnych warunkach toczącej się tam wojny. – Niezbędne jest mówienie i obrony prawdy w każdych okolicznościach – oświadczył arcybiskup większy kijowsko-halicki.

– Tego właśnie oczekują dzisiaj obywatele Ukrainy od Stolicy Apostolskiej jako od najwyższego autorytetu moralnego – dodał. Biskupi zapoznali również szefa dyplomacji watykańskiej z Apelem Synodu Biskupów UKGK do duchowieństwa o duszpasterstwo w warunkach wojny.

Po obiedzie tegoż dnia w bazylice św. Jana na Lateranie abp Szewczuk przewodniczył liturgii biskupiej, którą wraz z nim koncelebrowali pozostali hierarchowie UKGK. Zwracając się do wiernych zgromadzonych w świątyni zwierzchnik Kościoła zaznaczył, że biskupi przybyli do papieża, aby przekazać mu prawdę o agresji, której ofiarą jest obecnie Ukraina.

– Kiedyś mój poprzednik metropolita Hryhorij Cambłak przybył tutaj, aby opowiedzieć chrześcijańskiemu Zachodowi o nawale mongolsko-tatarskiej, a my dzisiaj uważamy za swój obowiązek głosić światu prawdę o tym, co się dzieje na Ukrainie – powiedział abp Szewczuk.

Wizyta ad limina biskupów z Ukrainy w Rzymie potrwa do 20 lutego.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -