28 października
środa
Szymona, Tadeusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Jędraszewski poprowadzi Beczkowe Rekolekcje Akademickie

Ocena: 0
205

„O tym, co najważniejsze" opowie młodzieży akademickiej abp Marek Jędraszewski podczas rekolekcji w bazylice św. Trójcy w Krakowie. Beczkowe Akademickie Rekolekcje Wielkopostne potrwają od niedzieli 4 marca do środy 7 marca.

fot. YouTube / Archidiecezja Łódzka

Rekolekcje rozpoczną się niedzielną Mszą świętą o godzinie 20.20. Od poniedziałku do środy o godzinie 19:30 młodzież zaproszona jest na Mszę Świętą z homilią rekolekcjonisty. Każdego dnia, po Mszy, z inicjatywy metropolity krakowskiego, odbywać się będzie 15-minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej konferencja.

Pomysł, by zaprosić do wygłoszenie rekolekcji metropolitę krakowskiego, wyszedł od duszpasterza Beczki – o. Janusza Pydy OP. Opiekun Beczki chciał, żeby młodzi ludzie spotkali się ze swoim biskupem w sposób bardziej bezpośredni. - Niektórzy z nich widują biskupów tylko w dwóch sytuacjach: formalno-liturgicznej podczas bierzmowania albo w telewizji – ubolewa o. Pyda.

Z drugiej strony zauważa, że „diecezja i duszpasterstwa akademickie zawsze miały ścisły kontakt”, zwłaszcza, że DA Beczka powstało na prośbę biskupa krakowskiego. To bp Karol Wojtyła, który chciał „zdecentralizować wspólnoty akademickie”, zainicjował powstanie różnych wspólnot m.in. Beczki i duszpasterstwa akademickiego w bazylice św. Floriana.

- Te rekolekcje będą „o tym, co najważniejsze", czyli według mnie, jak dostać się do nieba, bo to nasza najtrudniejsza droga – mówi członek dominikańskiej Beczki Wojciech Świtała. - Mamy nadzieję, że arcybiskup powie nam o duchowych i praktycznych aspektach Wielkiego Postu – dodaje. Nauki rekolekcyjne nie mają konkretnego zagadnienia czy tematu do omówienia. - Biskup chce nam wszystkim przekazać to, co liturgia danego okresu liturgicznego nam przynosi nam w liturgii Słowa – podsumowuje o. Pyda.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter