27 stycznia
poniedziałek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Jędraszewski na wakacje: z całego serca życzę pięknego czasu! - WIDEO

Ocena: 0
1696

Na specjalnym filmie, dostępnym na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube, abp Marek Jędraszewski skierował do diecezjan, którzy już są na urlopie lub jeszcze na niego czekają, specjalne słowa życzeń na czas wakacyjnego wypoczynku.

fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska

Metropolita krakowski życzy wszystkim wspaniałego wypoczynku. – Wypoczynku, w którym nie zabraknie miejsce oczywiście dla najbliższych, dla których będzie więcej czasu, ale przez to i serca – mówi. 

Zaznacza również, że wakacje powinny być także czasem dla siebie, a przez to i dla Pana Boga. – Bo im więcej czasu człowiek ma dla Pana Boga, tym więcej ma go dla siebie. Niech to będą wakacje, w których nie zabraknie chwil na refleksję i na modlitwę – zachęca. 

Jak dodaje hierarcha, wierni muszą pamiętać o cotygodniowym niedzielnym spotkaniu zarówno ze wspólnotą parafialną danego miejsca wypoczynku, jak i z Bogiem.

– Niech to będzie czas wysławiania Pana Boga za te wspaniałe rzeczy, które nam daje w postaci swoich cudownych dzieł, czy to gór, czy to morza, czy to jezior i rzek czy lasów. Tego wszystkiego, gdzie na łonie natury można podziwiać niezgłębione wspaniałości, które wyszły ze stwórczych rąk naszego Boga Ojca, który jest w niebie – podkreśla.

– Wszystkim z całego serca życzę pięknego czasu. Tak wspaniałego, abyśmy po powrocie do domów jeszcze długo myśleli o nim z wielką nostalgią, ale i radością, że nie był to czas stracony, przeciwnie, wspaniale wykorzystany – kończy swoją wypowiedź metropolita krakowski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

 Zachowam wiecznie łaskę dla Dawida
Dziś w Kościele: piniedziałek, III tydzień zwykły, wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 5,1-7.10; Ps 89 (88),20.21-22.25-26; Mk 3,22-30
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -