21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Jędraszewski do uczniów: nie wstydźcie się chrześcijańskiej wiary!

Ocena: 5
579

„Gdziekolwiek będziecie brać udział w zawodach, przyznawajcie się do krzyża Chrystusa. Nie wstydźcie się chrześcijańskiej wiary!" – mówił abp Marek Jędraszewski w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy na Bystrem w Zakopanem. Po Mszy św., odprawionej dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. S. Marusarza w Zakopanem, metropolita krakowski poświęcił wyremontowany budynek internatu.

Fot. BP Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl

 W czasie procesji z darami uczniowie przynieśli krzyż, który później został poświęcony i umieszczony w wyremontowanym internacie. Do tego znaku arcybiskup odwołał się w homilii i zwrócił uwagę, że wielu sportowców czyni znak krzyża przed swoimi zmaganiami. Łatwo zaobserwować ten gest u skoczków narciarskich: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego.

Metropolita krakowski opowiedział uczniom, że podczas jednej z wizytacji kanonicznych odwiedził dom państwa Stochów. Zapytał ich wtedy, dlaczego ich syn bez skrępowania żegna się przed skokiem, a w odpowiedzi usłyszał, że wiara jest naturalną częścią jego życia. – Była to dla mnie lekcja, jak żyć swoją wiarą na co dzień – podkreślił.

Gdziekolwiek będziecie brać udział w zawodach, przyznawajcie się do krzyża Chrystusa. Nie wstydźcie się chrześcijańskiej wiary. To wasz sposób ewangelizowania współczesnego świata.

– prosił metropolita.

Krzyż jest znakiem Chrystusa. Trzeba go bronić.

– zaznaczył hierarcha i przypomniał, że św. Jan Paweł II, wskazując krzyż na Giewoncie, apelował o szacunek dla wiary i krzyża. – Krzyż mówi o cierpieniu i wyrzeczeniu – kontynuował arcybiskup i dodał, że w sportowe zmagania wpisane są zmęczenie i poświęcenie.

Żeby odnieść zwycięstwo potrzeba wielu wyrzeczeń. Krzyż mówi również o miłości, którą powinniśmy sobie okazywać. Dążąc do zwycięstwa, nie można zapomnieć o tych, z którymi się rywalizuje. Zwyciężajmy razem z Chrystusem w imię Jego świętego krzyża.

– zakończył metropolita.

Galeria zdjęć z uroczystości - link (fot. BP Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter