7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: to narzędzia zbawiające świat

Ocena: 0
279

Cierpienie i modlitwa to narzędzia zbawiające świat – podkreślił abp Henryk Hoser SAC. W Niedzielę Palmową która rozpoczyna Wielki Tydzień bp warszawsko-praski przewodniczył wieczorem uroczystej Mszy Świętej w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

fot. pixabay.com

W czasie liturgii przypomniał o wartości Męki Chrystusa, dzięki której człowiek został odkupiony. – Cierpienie i śmierć są skutkiem naszej grzesznej natury. Jezus przyjmując je na siebie uratował nas od śmierci wiecznej – podkreślił abp Hoser.

Zwrócił uwagę, że powołaniem chrześcijanina jest podążanie drogą swojego Mistrza, który „Idzie przez wieki krwią Swoją znacząc drogę”. – Jeżeli nie przyjmiemy naszego krzyża wówczas nie stajemy się podobnymi do Chrystusa – zauważył kaznodzieja.

Przypomniał jednocześnie słowa św. Paweł, który zachęca by dopełniać w swoim ciele udręk Jezusa. – Dopiero w ten sposób stajemy się wielcy, w ten sposób pomagamy innym. Modlitwa bowiem i cierpienie to ogromnie silne narzędzia które zbawiają ten świat – przekonywał biskup warszawsko-praski.

Abp Hoser odniósł się również do zamachów w Egipcie, gdzie w wyniku eksplozji w dwóch koptyjskich kościołach zginęło wiele osób a część jest ranna. – Barbaria która w tej chwili panuje nad światem może być zwyciężona tylko poprzez Tego, Którego nazywamy Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana – podkreślił abp Hoser.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter