6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: świat odrzucający Boże prawo jest skazany na zagładę

Ocena: 0
1478

– Maryja ostrzega nas, że świat odrzucający Boże Prawo skazany jest na zagładę – powiedział abp Henryk Hoser SAC. W ramach obchodów stulecia objawień fatimskich w czasie uroczystej Mszy Świętej w powstającym w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II biskup diecezji warszawsko-praskiej nałożył Matce Bożej Fatimskiej koronę poświęconą przez papieża Franciszka. Następnie zawierzył Jej całą diecezję.

fot. Michał Ziółkowski / Idziemy

Przywołując wezwania litanii loretańskiej, abp Hoser mówił o roli Najświętszej Maryi Panny w historii zbawienia. Przypomniał dogmat o Jej niepokalanym poczęciu oraz o Bożym rodzicielstwie. Zachęcał do szukania w Niej oparcia. – Jak pisali Ojcowie Kościoła skoro Jezus jest Królem Królów, to Maryja, Ta, która nosiła Go w swoim łonie, ofiarowała światu i wychowywała, jest także nie tylko naszą Matką, ale i Wszechmocną Panią – Królową, której opieki i orędownictwa powinniśmy przyzywać – powiedział. Przywołując przykład cudu w Kanie Galilejskiej zapewniał, że ci, którzy zwracają się do Maryi, zawsze zostają wysłuchani.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zaapelował do wiernych, by nałożenie koron na figurę Matki Bożej Fatimskiej było nie tylko wyrazem czci wobec Maryi, ale również odpowiedzią na Jej zaproszenie do życia wiarą. – Jeśli potraktujemy poważnie Jej słowa wówczas poczujemy że wzrastamy i żadne przeciwności nie będą w stanie nas powalić. Co więcej – przekonywał abp Hoser – będziemy zdolni potwierdzać wszystkie nasze życiowe zaangażowania, począwszy od przyrzeczeń chrzcielnych, poprzez sakrament bierzmowania, aż po śluby zakonne, święcenia kapłańskie czy przysięgę małżeńską, której Bóg jest świadkiem.

Zwrócił uwagę, że w czasie zawierania sakramentu małżeństwa gwarantem jego ważności i trwałości jest sam Jezus Chrystus. – On nigdy nie odmawia swojej wierności. To człowiek odmawia Bogu wierności łamiąc przysięgę małżeńską. Jak podają statystyki, jedna trzecia małżeństw w Polsce się rozpada – powiedział abp Hoser, nazywając to katastrofą.

Przywołując orędzie fatimskie duchowny ostrzegł, że zlekceważenie Bożego Prawa grozi światu klęską. Jako jeden z przykład przywołał II wojnę światową, która zgodnie ze słowami Maryi była karą za grzechy odejścia ludzi od Boga.

Podkreślił, że jeżeli nasze życie osobiste, społeczne, państwowe nie wpisuje się w logikę, w etos Królestwa Bożego wówczas skazane jest na degradację, a nawet na zagładę. – Tak się dzieje od początku istnienia ludzkości – stwierdził biskup diecezji warszawsko-praskiej.

Jako ratunek wskazał drogę ukazaną przez Maryję. – Mamy podobnie jak Ona stawać się obywatelami Królestwa Niebieskiego. Świadkami tego są ci, którzy w 1920 roku na przedpolach Warszawy oddali swoją krew by Polska była krajem wolnym i suwerennym, by Jej obywatele mogli bez obawy wyznawać swoją wiarę – powiedział abp Hoser.

W ubiegłych latach w ramach Nowenny Fatimskiej zawierzono Matce Bożej wszystkie rodziny, parafie, diecezjalne środki publicznego przekazu oraz kapłanów, osoby konsekrowane i diecezjalne dzieła charytatywne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter