20 marca
poniedziałek
Klaudii, Eufemii, Maurycego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Przez Maryję Bóg chce ofiarować światu pokój

Ocena: 0
303

– Najświętsza Maryja Panna jest najlepszą przewodniczką. Przez Nią Bóg chce ofiarować ludzkości pokój – podkreślił abp Henryk Hoser SAC. W setną rocznicę objawień fatimskich biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystościom odpustowym w prowadzonym przez wspólnotę Chemin-Neuf ośrodku duszpasterskim w Mistowie k. Mińska Mazowieckiego.

fot. PAP/EPA/MARIO CRUZ

Do tego wydarzenia wierni przygotowywali się przez trzy dni poprzez modlitwę o uzdrowienie oraz procesję fatimską połączoną z aktem zawierzenia Maryi.

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę na profetyczną rolę objawień maryjnych, które wpisują się w apokaliptyczną wizję św. Jana Apostoła. – Wchodząc w nasze życie, Maryja ukazuje obraz Boga zatroskanego o losy człowieka, który chce chronić ludzkość przed zagładą. Wyrazem tego są między innymi objawienia w Fatimie, w których Matka Boża apeluje o nawrócenie, przestrzegając jednocześnie przed błędami, które będzie rozprzestrzeniała Rosja, a które pociągną za sobą śmierć milionów osób. Współcześnie jednym z ich owoców jest neomarksizm – ideologia odciągająca ludzi od Boga, zaprzeczająca Jego istnieniu. Jak często słyszymy, że wiara przeciwstawia się postępowi, a więc jest ciemnogrodem, zaś ten, kto ją wybiera, nazywany jest człowiekiem zacofanym. Spotykamy się z tym także w naszym kraju – zwrócił uwagę duchowny.

Biskup warszawsko-praski podkreślił, że ostateczne zwycięstwo będzie należało do Boga. Przyjdzie ono w znaku "Niewiasty obleczonej w słońce, z księżycem pod stopami", czyli Najświętszej Maryi Panny. – Szanujmy Jej obecność wśród nas, ponieważ jest Ona żywą monstrancją Jezusa Chrystusa, którego w sobie nosiła, którego wraz z Józefem wychowała, a teraz jest Królową nieba i ziemi. Dysponuje zatem ogromną władzą – oświadczył abp Hoser.

Przekonywał, że jeśli ludzie podejmą wezwanie Maryi i nawrócą się do Boga, wówczas w ich sercach, domach, rodzinach i miejscach pracy zapanuje prawdziwy pokój. – Jedyną przeszkodą nie do pokonania jest dla Jezusa nasza ludzka wolność. Człowiek może Boga odrzucić i często to robi. Wykorzystajmy zatem dary Boga – zaapelował.

Po liturgii odbył się festyn "Święto dla całej rodziny". Wśród atrakcji znalazły się m.in. zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 marca

Poniedziałek, IV tydzień Wielkiego Postu
Nawracajcie się,
bliskie jest królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter