9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Medjugorie modli się za cały świat

Ocena: 0
417

„Wierni obecni w Medjugorie modlą się za cały świat, a dzięki transmisji internetowej w modlitwie tej uczestniczą ludzie z wielu krajów” – zapewnia abp Henryk Hoser, wizytator apostolski o charakterze specjalnym w Medjugorie.

Fot. cathopic.com/Mater Mundi Televisión

Abp Hoser informuje KAI, że w kościele w Medjugorie zbierają się codziennie ludzie w dość dużej liczbie, wypełniając około połowę świątyni. W Bośni i Hercegowinie nie ma takich obostrzeń jak np. w Polsce, że do świątyni na raz może wejść tylko 50 osób. Wpuszczany jest każdy kto przyjdzie. Natomiast ci, którzy boją się zarażenia wypełniają ławki na zewnątrz. A w liturgii mogą uczestniczyć dzięki dobremu nagłośnieniu oraz telebimowi, na którym wszystko jest widoczne.

Porządek liturgiczny w kościele w Medjugorju jest taki jak zawsze, beż żadnych zmian. Każdego dnia rozpoczyna go poranna Msza św., a po południu odmawiany jest Różaniec. Następnie jest konferencja albo wspólna modlitwa. O 18.00 sprawowana jest główna Msza św., a po niej modlitwa o uzdrowienie wraz z dziękczynieniem. Dzień we wtorki, czwartki, piątki i soboty wieńczy adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątki adorowany jest Krzyż.– jak zawsze w tym miejscu – dużo jest spowiedzi

- wyjaśnia arcybiskup. Dodaje, że w Bośni i Hercegowinie na razie jest niewiele przypadków zachorowań na koronawirusa (dotąd jeden czy dwa), ale miejscowa służba zdrowia nie jest przygotowana na większą liczbę chorych oraz ich leczenie. Np. w szpitalu uniwersyteckim w Mostarze, które jest najbliższym miastem wojewódzkim, dostępne są tylko dwa respiratory w rezerwie.

Aktualnie – ze względu na zamknięte granice – nie ma w Medjugorie żadnych pielgrzymów zza granicy. Nieczynne są wszystkie hotele i pensjonaty oraz restauracje i sklepy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lipca

Czwartek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 11,1-4.8c-9; Ps 80,2ac.3b.15-16; Mt 10,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter